Přehlídka pěkných plotů (PPP)

Živý plot

Autor:

Tak dobrá, připojuji i ploty, které jsou podle mého názoru krásné a výrazným způsobem přispívají k příznivému přijetí domu a jeho prostředí.

Kamenná zídka jako sokl, římsa se záplavou květů, čistá bílá zeď. Takové to jednou bude v nebi…

Plot

Jednoduchá, logicky (tzn. svisle) použitá prkénka přiměřených proporcí, sokl i sloupky z režných cihel, užitých i na fasádě domu. Tleskám tomu souběhu jednoduchosti a neparádivé elegance.

Pěkný dřevěný plot

Průhledný plot z pozinkovaného drátěného roštu s monolitickým betonovým soklem. Vše vhodně koresponduje s dlažbami i nekompromisně moderním pojetím fasád, kochám se, kochám.

Drátěný plot

Netradiční plot z proutí, přeji mu, aby vydržel co nejdéle. To spojení noblesy betonu a materiálu velmi tradičního, košíkářského proutí, je překvapivé a půvabné.

Zajímavý proutěný plot

Tahle zeď je sotva pár měsíců stará. Její tvůrce se však dobře koukal pod ruku našim předkům – také použil jako oni každý kámen, velký i malý, správně, tzn. tak, jak kdysi „ležel“ ve skále, z které byl odlomen. A šetřil maltou…

Plot z kamene

Favoritem mezi ploty je u mě plot žádný. Živý plot je hned na druhém místě. Však se podívejte, jaká je to krása. Škoda, že ten cedr na konci ulice prozrazuje, že jsme v Itálii…

Živý plot

Nezapomeňte: Stále hledám odstrašující příklady plotů do hitparády hnusných hradeb. Kdo pošle do konce listopadu 2011 nejošklivější ukázku plotu, dostane ode mě pod stromeček knížku Rodinný dům ze všech stran i s věnováním. Své úlovky hnusných hradeb vkládejte do fotogalerie Hitparáda Hnusných Hradeb.

Komentáře

Načítám komentáře...