Návrh domu, bytu, interiéru i zahrady zvládnete sami

Návrh domu, bytu, interiéru i zahrady zvládnete sami

Budete stavět nebo rekonstruovat stávající bydlení? Vše si pořádně promyslete a navrhněte. Máme pro vás tip, který vám vše usnadní.

Stavba domu ani rekonstrukce není jen tak. Pro maximální spokojenost s výsledkem je nutné si vše dobře promyslet. „Papír snese všechno“, jak se říká, ale teprve ve 3D návrhu nápady získají reálnou podobu. Díky návrhům ve 3D vše zvládnete rychleji a můžete společně s rodinou navrhovat svůj nový domov, dokud nebudou všichni spokojeni. Nezapomeňte, že bydlení by mělo odrážet hlavně naše představy a respektovat zažité zvyklosti a ty zná nejlépe každý z nás sám.

Jak na to?

Odpovědí je uživatelsky velmi jednoduchý program TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada – nástroj pro navrhování bydlení včetně zahrady. Obsahuje knihovny prvků, a to od zdí, oken, dveří, střech až k prvkům pro zařízení interiéru, jako je nábytek, elektrospotřebiče apod. Nechybí samozřejmě bohatá škála barev, textur dřeva, textilií, koberců, tapet, dlažeb apod. Pro práci s ním není nutné mít jakékoliv předchozí zkušenosti s programem v této oblasti. Abyste tomuto tvrzení opravdu mohli věřit, připravili jsme pro vás seriál, jak tento program pracuje.

V následujících dílech budeme tedy postupně vytvářet jednotlivé místnosti v bytě či domě, až bude kompletně hotový. Dnes vytvoříme zjednodušený návrh interiéru.

Začínáme!

Návrh půdorysuAť už se chystáte navrhnout nový dům nebo k rekonstrukci vašeho stávajícího bydlení, budete v každém případě potřebovat rozměry, umístění oken a dveří. Při navrhování celého domu v programu TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada máte naprosto volnou ruku. Po spuštění programu se zobrazí průvodce, který vás provede několika přednastavenými variantami, jako je základní tvar půdorysu, umístění jedné nebo více garáží, počet podlaží apod. Všechny tyto nabídnuté varianty lze dále upravit podle vlastních potřeb a velmi rychle lze navrhnout základní konstrukci domu. Pokud ovšem máte jasnější představu, můžete průvodce vypnout a začít rovnou kreslit. V případě, že máte půdorys naskenovaný, do programu ho jednoduše importujte a použijte jako podklad pro vytvoření půdorysu v programu. Při kreslení uvidíte kótu a i po dokončení můžete rozměry upravovat. Nemusíte mít obavy, vše ovládáte jednoduchou prací s myší, na kterou jste běžně zvyklí, jako je výběr, tah myší a případně označení a delete pro vymazání. Podívejte se na video a uvidíte, jak je to snadné.

Detail místnosti ve 3DNávrh půdorysu ve 3D

 

Pro podrobnější informace o práci s programem krok za krokem klikněte ZDE.
Chcete-li si program vyzkoušet, stáhněte si zdarma 
demo verzi.

Příště budeme navrhovat kuchyni.

-Špinar-

Komentáře

Načítám komentáře...