Bylinková zahrada za oknem

Bylinková zahrada za oknem
Zvětšit fotografii

Vysaďte si vaše oblíbené bylinky do vlastnoručně vyrobených truhlíků přímo na římsu okna ve vaší kuchyni. Budete tak mít nejen čerstvé přísady do pokrmů, ale i nádherně vyzdobenou a voňavou místnost.

Truhlíky budou o to krásnější, když je sami vyrobíte a vyzdobíte. Použít můžete klasické keramické květináče, které polepíte pomocí techniky decoupage.

Ubrousků s bylinkovou tematikou je velké množství, a proto můžete vybrat právě tu svou barevnost a styl. Jen dejte pozor na materiál, z kterého je truhlík vyroben. Každý materiál totiž vyžaduje jiný druh lepidla, jiný je na keramiku a jiný na proutí. Takže čtěte návod, nebo se poraďte ve výtvarných potřebách.

Zdobit truhlíky na bylinky můžete také barevnými papírovými zápichy s názvem rostliny. Klidně znova použijte motivy z ubrousku, nalepte je na karton a ten pak připevněte na špejli.

Nebo názvy bylin napište a vytiskněte na počítači, podlepte pro zpevnění tvrdým papírem a dírkou prostrčte provázek na přivázání k rostlince.

Zápich můžete také umístit přímo na truhlík, třeba ve tvaru srdce.

Nejjednodušším způsobem popsání rostlinek je napsat jejich jména přímo na dřevěný truhlík křídou. I to vypadá ve výsledku velmi pěkně.

Zapojte do sázení i zdobení vždy i děti! Bude je to bavit a určitě se pak budou o „své“ rostlinky i lépe starat!

Foto: Pleasurephoto.com

Praktická žena

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Bydlení
  • Autor:
  • Vydáno:

Doporučujeme

Hledáte osvědčenou firmu na rekonstrukci?

Zadejte si poptávku v kategoriích: rekonstrukce,okna,zahrada.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Rekonstrukce 7 bytů v činžovní domě včetně fasády a balkónů, Rekonstrukce bytu, nová koupelna a WC, designové úpravy bytu.