Výroba doplňků do interiéru - Decoupage v praxi

Decoupage II_ 2

Autor:

Decoupage je velmi vděčná a efektní metoda, jak zkrášlit byt. Minule jsme vzali tuto metodu obecně, teď tu máme praxi.

Decoupage II_ 5
Technika decoupage je velmi vděčná, neboť je možné díky ní vyrobit relativně levně neobyčejné a krásné doplňky do bytu. Dlouhodobým hitem jsou obrázkové rámečky nebo dokonce celé obrázky zdobené touto technikou.

Autor:
V INTERIÉROVÝCH DOPLŇCÍCH JSME VÁM UŽ NABÍDLI:

  • Výroba polštářků
  • Decoupage - I. díl


    Decoupage II_ 3
    Potřebujeme dřevěný rámeček s vnitřní destičkou, rozměr zvolíme podle svého, ubrousek s vybraným motivem, lepidlo na decoupage, barvu na rámeček (akrylová, lazurovací, bezbarvý lak), zpevňovací vodou ředitelný lak.

    Autor:
Decoupage II_ 1
Z rámečku vyjmeme bílou destičku (pokud by nebyla bílá, natřeme ji na bílo) a naneseme na ni lepidlo na decoupage. Zatímco lepidlo zasychá, vystřihneme z ubrousku motiv, který jsme vybrali pro obrázek, sejmeme vrchní vrstvu s potiskem, přiložíme ji na destičku a přes pečicí papír zažehlíme.

Autor:
Rámeček natřeme barvou podle vlastního výběru a necháme zaschnout. Můžeme ho nechat jednobarevný, ale většího efektu dosáhneme, když ho vyzdobíme malým motivem z ubrousku. Motiv vystřihneme, vybrané místo na rámečku natřeme lepidlem na decoupage a na ně přiložíme vrchní vrstvu ubrousku s potiskem. Štětcem s lepidlem motiv opatrně vyhladíme.


Decoupage II_ 4
Pomocí decoupage můžeme ozdobit i starší květináč. Nejprve ho řádně zbavíme nečistot, a poté alespoň ve dvou vrstvách natřeme světlou akrylovou barvou (na tmavé by ubrouskový motiv zanikl). Necháme nejlépe přes noc zaschnout. Protože je květináč zaoblený, postupujeme obráceně – motiv z ubrousku přiložíme na suchý květináč a lepidlo na decoupage nanášíme až na něj. Postupujeme pečlivě a opatrně velmi krátkými tahy, vždy od středu k okrajům, aby se ubrousek nepotrhal. Po zaschnutí zafixujeme povrch květináče bezbarvým lakem ve dvou až třech tenkých vrstvách.

Autor:
Příště: Výroba doplňků do interiéru – Jak malovat na sklo a porcelán

Komentáře

Načítám komentáře...