Digitální domácnost

Digitální domácnost

Společnost Merloni Elettrodomestici v Miláně představila aktuální novinky značky Ariston pro digitální domácnost. Pračku, kterou si pronajímáte na základě smlouvy na jednotlivé prací cykly, první samočisticí troubu, ledničku s displejem pro snazší komunikaci s uživatelem a první televizi, jež dovoluje řídit spotřebiče...

Společnost Merloni Elettrodomestici v Miláně představila aktuální novinky značky Ariston pro digitální domácnost. Pračku, kterou si pronajímáte na základě smlouvy na jednotlivé prací cykly, první samočisticí troubu, ledničku s displejem pro snazší komunikaci s uživatelem a první televizi, jež dovoluje řídit spotřebiče v domácnosti pomocí obyčejného dálkového ovladače.

Poprvé v historii a jako první na světě nabízejí Merloni Elettrodomestici a Enel Distribuzione veřejnosti novou koncepci využití domácích spotřebičů, která není založena na jejich koupi, ale pronájmu. Za několik měsíců již bude možno v prvních italských obchodech, které se tohoto projektu účastní, namísto nákupu domácího spotřebiče uzavřít smlouvu o platbě za použití. Uživatel tak bude moci začít ve své domácnosti okamžitě používat pračku poslední generace Margherita Dialogic, vybavenou elektronickým displejem a inovativními pracími programy, umožňujícími značnou úsporu elektrické energie, vody a pracího prášku (třída AAA).

Projekt pay-per-use (zaplať za použití), který Merloni Elettrodomestici připravuje ve spolupráci se společností Solutions, zahrnuje instalaci, testování, tele-asistenci, tele-diagnostiku a službu telefonického upozornění. Průměrná cena za jeden prací cyklus činí jedno Euro a vychází z nákladů na samotné použití pračky a množství elektrické energie, které bude okamžitě odečteno z účtu italské distribuční společnosti Enel.

Na displeji může klient shlédnout v reálném čase zůstatek kreditu a cenu právě dokončeného praní. Pokud dojde kredit, pračka se sama postará o dobití a odečte náklady účtu uživatele nebo platbu provede bankovním převodem. Tato inovace je možná díky technologii Wr@p (Web Ready Appliances Protocol), která umožňuje spotřebičům a technologiím komunikovat mezi sebou a s okolním světem pomocí elektrické rozvodné sítě a domácího telefonu.

K hlavním novinkám značky Ariston patří interaktivní lednička, samočisticí trouba a inteligentní myčka nádobí. Všechny spotřebiče jsou součástí nové generace spotřebičů Ariston Digital a jsou uzpůsobeny pro připojení k Internetu.

Díky digitální technologii je v Itálii poprvé možné zakoupit troubu, která se sama čistí. Nové digitální modely Ariston jsou vybaveny funkcí Fast Clean (rychlé čištění), která troubu vyčistí automaticky a bez použití chemických prostředků. Prostým zvýšením teploty v troubě dojde ke spálení zapečených zbytků - zbude jen několik gramů popela. Funkce se aktivuje tlačítkem na pohodlně ovladatelném displeji. Nová trouba Ariston je rovněž nejrychlejší v Evropě; v porovnání s jinými troubami stejného výkonu vyžaduje na pečení polovinu času.

S funkcí Smart Cooking (chytré vaření) je příprava jídel dokonce ještě jednodušší než dříve – všechny potřebné informace se totiž zobrazují přímo na displeji. Nové trouby dokáží komunikovat se svými majiteli, navrhovat recepty a uvařit jakékoli jídlo perfektně a automaticky. Jsou naprogramovány tak, aby samy zvolily nejvhodnější teplotu a přístup vzduchu pro každý pokrm. Recept lze vyhledat také na internetové adrese www.alice.tv, kde jsou uvedeny všechny přísady a podrobný návod k přípravě včetně fotografií a videosekvencí, aby se jím mohli řídit i úplní začátečníci. Dalších více než 100 receptů z celého světa je uvedeno na adrese www.aristonchannel.com, odkud si je uživatelé mohou stáhnout přímo do své trouby.

Nová lednička společnosti Ariston Opera je vybavena elektronickým displejem pro nastavení funkcí a ukazatelem teploty. Funkce Holiday snižuje spotřebu elektrické energie během dovolené a přitom zabraňuje vzniku plísní a zápachů, Ice party zase dokáže vychladit láhev šampaňského nebo piva již za několik minut.

Jedním z nových produktů je také Elixia Dialogic, první myčka nádobí, která se po celé Evropě prodává pod stejným názvem, podobně jako velice úspěšná pračka Margherita. Elixia je vybavena speciálními senzory, které umožňují rozpoznat typ špíny a míru zakalenosti vody a podle toho automaticky zvolit správný program a dobu mytí. Elixia patří do evropské třídy AAA, která označuje nízkou spotřebu elektrické energie a vysokou účinnost mytí a sušení.

Realitou se brzy stane také první televize schopná kontrolovat a řídit domácí spotřebiče pomocí běžného dálkového ovladače. Nová televize Kronos Seleco s 28palcovou úhlopříčkou umožňuje zapínání a vypínání spotřebičů, kontrolu pečínky v troubě či pracího nebo mycího cyklu, zatímco sledujete film. Dálkový ovladač dovoluje zkontrolovat činnost spotřebičů, jako by byly běžnou stránkou televidea. Rovněž je možné nechat si na TV zaslat krátkou zprávu, upozorňující na dokončení pracího či mycího cyklu nebo na fakt, že dveře ledničky zůstaly otevřeny.

Stejné funkce lze ovládat i přes Internet pomocí počítače v domácnosti či na pracovišti, dokonce i z velké vzdálenosti. Koncepce Leon@rdo, futuristická doteková obrazovka Ariston Digital, která byla nyní rozšířena na všechny spotřebiče, umožňuje ovládání spotřebičů v domácnosti i mimo ni.

Nové produkty značky Ariston představují další krok k digitální domácnosti, které usnadňuje domácí práce a zvyšuje kvalitu života.

Komentáře

Načítám komentáře...