Ložnice

Ložnice

Módní trendy se nevyhýbají ani našemu oblíbenému odpočinkovému místu – ložnici. I sem pronikají módní trendy ovlivňující podobu jejich vybavení. A podobně jako v jiných místnostech i zde se dává přednost čistým liniím a jednoduchosti. Postel a módní trendy Móda v případě postelí v současné době dává přednost...

Módní trendy se nevyhýbají ani našemu oblíbenému odpočinkovému místu – ložnici. I sem pronikají módní trendy ovlivňující podobu jejich vybavení. A podobně jako v jiných místnostech i zde se dává přednost čistým liniím a jednoduchosti.

Postel a módní trendy
Móda v případě postelí v současné době dává přednost světlému dřevu nebo jeho imitacím. Rovněž se však uplatňují i další materiály – kov, ratan. Trendem týkajícím se jejich designu i funkčnosti je odlehčenost. Lůžka se vyrábějí na nožičkách, obvykle s jednoduše, ale zároveň nápaditě řešeným čelem. Jako úložného prostoru se u nich využívá volného místa pod roštem.

Trh zkrátka v tomto směru hýří nabídkou a my máme možnost vybrat si postel podle našeho vkusu, módy i finančních možností. Jen si musíme dávat pozor, abychom vybrali dobře a naše postel nelahodila jen oku, ale především našemu tělu.

Nezapomínejme tedy
Pro kvalitní a zdravý spánek je důležitá především kvalitní postel, čímž se rozumí postel s kvalitním roštem a madrací, nikoli nadčasovým designem.

V případě roštů máme dnes možnost volit mezi pevnými a nastavitelnými.

U matrací pak můžeme volit z pružinových, polyuretanových, latexových a dalších, jež se řadí do kategorie tzv. matrací zdravotních. Vyhnout bychom se měli matracím molitanovým. Dobré u matrací jsou také snímatelné potahy, obvykle z přírodního materiálu, které lze bez problémů prát i chemicky čistit. Co se týče její ideální šířky a délky, počítají dnes návrháři na jednoho člověka s rozměry 80-90 x 200 cm. Na škodu však nebude v tomto případě nějaký ten centimetr na víc, neboť dle odborníků by nás matrace měla přesahovat zhruba o dvacet centimetrů.

Vybíráme-li si tedy nové lůžko pak se tedy hlavně zaměříme na jeho funkční stránku a poté na design. Měli bychom se snažit vybrat takové, aby vyhovovalo především našemu zdraví a pak až naší představě o moderní ložnici. Rozhodně bychom na takovém důležitém kusu nábytku neměli šetřit.

Komentáře

Načítám komentáře...