Idylka uprostřed velkoměsta

Idylka uprostřed velkoměsta

Přestože bydlení ve velkoměstě má své nepopiratelné výhody, mnoho rodin se odtud stěhuje do klidných tichých míst, kde nachází oázu pohody. Takové prostředí lze však s trochou snahy vybudovat kdekoli. Jedno z nich jsme objevili například uprostřed hlavního města. Nikdo by nečekal, že v domě vybudovaném ve svahu přímo...

Přestože bydlení ve velkoměstě má své nepopiratelné výhody, mnoho rodin se odtud stěhuje do klidných tichých míst, kde nachází oázu pohody. Takové prostředí lze však s trochou snahy vybudovat kdekoli. Jedno z nich jsme objevili například uprostřed hlavního města. Nikdo by nečekal, že v domě vybudovaném ve svahu přímo u hlavní frekventované ulice, najde právě toto idylické prostředí.

Žijí tu manželé středního věku a na otázku, proč si vybrali právě tento dům mi žena odpověděla, že v téhle čtvrti žije
už mnoho let a proto nechce
žít jinde. Jak se říká "zvyk je
železná košile", takže její přání je více než pochopitelné. Původní byt nechali dceři a odstěhovali se do nově vybudovaného třípokojového bytu jehož součástí je také zahrada a terasa.

Klidné začátky
"I když je z jedné strany rušná silnice, příroda, kterou jsme obklopení druhým směrem byla rozhodující," říká žena. Manželé ho našli na inzerát a pro koupi se rozhodli takřka ihned.
Dispoziční řešení ještě nebylo pevně dané, takže se
mohlo přizpůsobit dnešnímu trendu. Srdcem jejich nového domova se stal prostor, v němž je obývací pokoj se sedací soupravou oddělený barovým pultem od kuchyně a asymetrický výklenek s jídelnou. Celá místnost je prosklená směrem do zahrady, okny i dveřmi vchází dovnitř denní světlo a vytváří tu idylickou atmosféru. Ve zbylé části je předsíň, odkud se vchází do ložnice, pokoje pro hosty a koupelny s toaletou.

Z gruntu znova
Manželé nechali všechen svůj nábytek v původním bytě a rozhodli se, že nový si vybaví z gruntu znova. "Doposud bylo pro mne zařizování interiéru víceméně druhořadou zálibou, protože můj domov byl už dokončený a zabydlený. S koupí tohoto bytu, jsem se začala více zajímat o současné trendy a velmi brzy jsem si uvědomila, že budu potřebovat odbornou radu," říká žena. Proto oslovila svou dlouholetou kamarádku, která je zároveň majitelkou bytového studia a s její pomocí vybavila byt ke své naprosté spokojenosti.

Celkový dojem místností měl být domácký a útulný se zařízením v odpovídající kvalitě, shodující se s současnými trendy. Vybralo se vybavení od světoznámé společnosti Porro, které tvoří základ zařízení. K němu byla zvolena barevná pohodlná pohovka a svítidla dotvářející společně s měkkým kobercem a několika doplňky útulnou atmosféru. Z praktických důvodů se některý nábytek nechal vyrobit na míru prostoru. Je to například kuchyňská linka poskytující mnoho úložného prostoru a bar sloužící na odkládání a k rychlému občerstvení.

Zařízení celého bytu trvalo jeden měsíc. Přestože to je krátká doba, podařilo se vytvořit útulné hnízdečko, kde jsou oba manželé naprosto spokojeni a na otázku, zda by chtěli něco změnit, odpovídá žena, že je velmi spokojená a šťastná. Navíc si našla hned dva nové koníčky. Prvním je zahrada, o které žena říká "Protože je ve svahu, nechali jsme ji zkultivovat, o výsadbu květin a ostatní zeleně jsem se pak postarala sama. Květiny odjakživa obdivuji a mám velkou radost, když se při snídani mohu koukat do rozkvetlé zahrady." Druhým je zařizování. "Byt je sice dokončený, ale určitě v budoucnu ještě pořídím některé doplňky pro zútulnění a rozhodně přibudou další květiny."

-ram-
foto: Iveta Kopicová

Komentáře

Načítám komentáře...