Plovoucí podlahy? Ano, ale s kročejovou izolací Rockwool!

Plovoucí podlahy? Ano, ale s kročejovou izolací Rockwool!

Plovoucí podlahy jsou dnes velmi moderní a žádané. Každý z nás zná tento pojem, většinou si představíme podlahovou desku imitující dřevo. To je však jen vrchní vrstva správné plovoucí podlahy. Aby podlaha skutečně dobře „plavala“ a tím pomáhala tlumit hluk a tepelně izolovala, je potřeba dodržet několik zásad, které...

Plovoucí podlahy jsou dnes velmi moderní a žádané. Každý z nás zná tento pojem, většinou si představíme podlahovou desku imitující dřevo. To je však jen vrchní vrstva správné plovoucí podlahy. Aby podlaha skutečně dobře „plavala“ a tím pomáhala tlumit hluk a tepelně izolovala, je potřeba dodržet několik zásad, které si upřesníme v tomto článku.

Izolační vrstva
Správně provedená plovoucí podlaha slouží ke zvýšení kročejové neprůzvučnosti stropů. Kročejový hluk je druh zvuku vznikající převážně chůzí. Stavebními konstrukcemi (stěnami, stropy a potrubím) je přenášen do ostatních podlaží. Tomu musí zabránit pružná podložka, která je na stropě uložena. Ideálním materiálem je kročejová izolace Steprock, dodávaná společností Rockwool, vyrobená z nehořlavé kamenné vlny.

Roznášecí vrstva
Na izolaci Steprock se uloží roznášecí vrstva, která rozkládá zatížení nábytkem apod. do plochy. Podle druhu roznášecí vrstvy rozeznáváme plovoucí podlahu lehkou a těžkou. U těžkých plovoucích podlah je roznášecí vrstva většinou betonová, obvykle s výztuží drátěným pletivem. Vrstva je oddělena od izolačních desek hydroizolací, která brání zatečení vody z betonu do izolace. Tloušťka roznášecí vrstvy se pohybuje kolem 50 mm. Plošná hmotnost těžké plovoucí podlahy přesahuje 75 kg na m2.

Roznášecí vrstva lehkých plovoucích podlah je tvořena většinou lehčími, za sucha montovanými deskami (dřevotřískové desky na pero a drážku, speciální sádrokartonové, sádrovláknité nebo cemento-třískové desky). Tyto desky se většinou pokládají ve dvou vrstvách a jejich výrobci mají vytvořeny speciální systémy pokládky. Plošná hmotnost lehkých plovoucích podlah bývá vyšší než
15 kg na m2.

Nášlapná vrstva
Konečně jsme se dostali k vrstvě, která zajímá nejen techniky, ale nás všechny, kteří chceme mít ve svém bytě krásnou podlahu. Nášlapná vrstva je totiž tvořena koberci, linoleem, parketami nebo již dříve zmíněnými a tolik populárními deskami pro plovoucí podlahy.

Abychom však měli z nové podlahy skutečně radost, nesmíme zapomenout ani na ty vrstvy, které sice nejsou vidět, ale které podstatně zvýší pohodu našeho bytu: zvukové izolace Rockwool.


-Rockwool-


e-mail: info@rockwool.cz,
www.rockwool.cz

Komentáře

Načítám komentáře...