Interiér 2001

Interiér 2001

Jako každý rok, tak i letos proběhla v prvních zářijových dnech v pražském Veletržním paláci výstava nábytku, bytových doplňků a interiérového vybavení nazvaná Interiér 2001. Téměř deset tisíc návštěvníků mělo možnost shlédnout novinky v oblasti bytového nábytku, dále nábytku do chat, chalup a na zahradu. Velkému...

Jako každý rok, tak i letos proběhla v prvních zářijových dnech v pražském Veletržním paláci výstava nábytku, bytových doplňků a interiérového vybavení nazvaná Interiér 2001. Téměř deset tisíc návštěvníků mělo možnost shlédnout novinky v oblasti bytového nábytku, dále nábytku do chat, chalup a na zahradu. Velkému zájmu se těšily i interiérové doplňky, sklo, keramika, porcelán, svítidla a materiály na výrobu a restaurování nábytku. Součástí výstavy byly i poradenské služby, prezentace odborných časopisů, literatury a softwaru pro architekty a designéry, jakož i elektronické katalogy.

Stejně jako v minulých letech proběhl i tento rok výběr exponátů do nominace soutěže „Vynikající výrobek roku 2002“. Při slavnostním večeru 6. září pak byly oceněny výrobky českých firem Dřevotvar Jablonné, která přestavila skládací jídelní stůl, dále skládací variabilní souprava firmy Polstrin Hradec Králové a čalouněná souprava firmy Bőhm. Současně byla předána cena Czech Made výrobci koupelnového programu Metal Znojmo.

Oceněné výrobky:
Sedací souprava Kerberos pro chvilkové snění od firmy Polstrin Hradec Králové - tento výrobek je navržen jako lehce složitelná variabilní souprava, kde je hlavní důraz kladen na velké množství, až patnácti dílů. Díky nim lze ze soupravy složit velice zajímavý nábytek do jakékoliv části bytu. I po rozložení zůstávají jednotlivé odlehčené díly na nožičkách. Souprava je určena jak do velkých místností, které rozdělí, tak i do malých prostor. Očalouněný výsuvný díl je vždy ve stejné potahové látce. Smyslem této sestavy je, aby si zákazník mohl podle vlastních představ udělat volnou ložnou plochu, co nejpříjemnější k povalování či snění. Model navrhl jeden z majitelů Karel Pacák za pomoci svého otce. Prodejní cena je odvislá od počtu zakoupených dílů. Cena třídílné soupravy, kterou vidíme na obrázku, se pohybuje podle použitého materiálu od 32 000 do 48 000 Kč.

Rozkládací jídelní stůl od výrobního družstva Dřevotvar Jablonné nad Orlicí
Kulatý stůl o průměru 110 cm, který lze pomocí zásuvné desky uprostřed rozložit na ovál 155 cm. Hrana je obložena masivem, podnoží ustupuje do středu, takže nepřekáží při sezení. Na rozkládání je použito speciálního kování. Porotu zaujal především jednoduchostí svého tvaru a designem, jehož autorem je ing. arch. Jan Sedláček. Vyrábí se v tmavě hnědém, přírodním nebo mořeném buku na tabák. Tento univerzální stůl lze snadno umístit i do malých bytů. Doporučená prodejní cena je 7 800 Kč.

Čalouněná souprava od firmy Bőhm Jihlava
Jedná se o sektorový sedací nábytek Alpha moderního designu na kovových nohách a v polštářovém provedení. Jeho autorem je kolektiv vývojových pracovníků firmy Bőhm. Porotu zaujal zejména svým designem a skladebností systému. Dá se poskládat do nejrůznějších sestav jako například úček nebo esek. Jeho součástí jsou přístavné zakulacené a velké čtvercové taburety, takže se z něho dá udělat prostorová sedačka vhodná jak do recepcí tak do domácností. Polštáře jsou vyrobeny na ocelových pružinách a vycpány molitanovou drtí s peřím. Nohy jsou z duralové slitiny. Potahové materiály jsou dodávány na přání zákazníka ze široké nabídky 150 druhů. Žádány jsou především pastelové barvy a přírodní materiál. Látky se hodně barevně kombinují. Protože se jedná o sektorové provedení, pohybuje se cena podle počtu dílů od 20 000 do 50 000 Kč.

Propůjčení značky Czech Made: Koupelnové doplňky NOVATORRE 1
Originální české výrobky s moderním designem a kvalitní technologií výroby. Jednotlivé části jsou zhotoveny z kovové mosazi, zaručující 100% ochranu proti korozi. Předností je rychlá a jednoduchá montáž v místě určení. Konstrukce koupelnových doplňků je provedena tak, že zaručuje možnost demontáže a opětovnou montáž bez jakéhokoliv poškození. Soubor obsahuje minimálně devět základních prvků, jako je držák mýdla, sklenice nebo kartáčků, dva druhy držáků na ručníky, dva druhy háčků, poličku a držák zrcadla. Celou řadu je možné doplňovat o další jednotlivé díly podle individuálních potřeb zákazníka, protože šíře výrobního sortimentu je samozřejmě větší.

Koupelnové doplňky zahrnují ve svém programu také zrcadla a skleněné poličky, při jejichž výrobě jsou používána skla i zrcadla od výrobců, kteří na tyto polotovary mají propůjčenou značku kvality Czech Made. Výrobky splňují veškeré zákonné požadavky směrnice SCJ a výrobce má vytvořeny podmínky pro zajištění kvality ve výrobě.

-šum-

Komentáře

Načítám komentáře...