Pacifik v koupelně

Pacifik v koupelně

Zařizování koupelny je spojené se stavebními pracemi, takže než dosáhneme konečného výsledku, projde tato místnost nebývalým nepořádkem. A výsledek se mění jen obtížně. Zkrátka přesunout vanu nebo změnit umístění umyvadla není vůbec jednoduché, jako například přemístit nábytek v obývacím pokoji. Výběr zařízení proto...

Zařizování koupelny je spojené se stavebními pracemi, takže než dosáhneme konečného výsledku, projde tato místnost nebývalým nepořádkem. A výsledek se mění jen obtížně. Zkrátka přesunout vanu nebo změnit umístění umyvadla není vůbec jednoduché, jako například přemístit nábytek v obývacím pokoji. Výběr zařízení proto podléhá přísnému dohledu budoucích uživatelů.

Koupelna působí kompaktně, když ji vybavíte ucelenou kolekcí zařizovacích předmětů. I když jich současný trh nabízí skutečně velké množství, jen některé se na výsluní drží už hezkou řádku let, což svědčí o jejich kvalitách. Jednou z nich je kolekce architekta Matteo Thuna.

Krátce o autorovi
Milánský architekt Matteo Thun je profesorem mistrovské třídy „tvarování výrobků“ na Vysoké škole aplikovaného umění ve Vídni, doktorem architektury, bývalý člen skupiny architektů Sottsass Associatti a spoluzakladatelem skupiny Memphis. Mimo to také pracuje jako poradce a designér pro více jak třicet firem na celém světě. A to mu ještě nestačí. Je natolik kreativní, že stihne zastávat funkci uměleckého ředitele známého výrobce hodinek firmy Swatch. Stručný výpis činností, kterými se živí, vypovídá o jeho nápaditosti a schopnosti zaujmout. Je to především díky ucelené dynamičnosti návrhů. Sám však o sobě říká: "Nejsem designér. Jsem architekt, který se učil stavět domy".

Matteo Thun
Je název kolekce koupelnových zařizovacích předmětů, jméno samozřejmě vzniklo podle jejího autora. Poprvé byla k vidění v roce 1991 na mezinárodním veletrhu sanitární keramiky a topení ISH ve Frankfurtu nad Mohanem. Tam zaujala nejen laickou veřejnost, ale také architekty a projektanty, kteří si ji rázem oblíbili kvůli jejím výjimečným tvarům. Vzorem byla sama příroda, návrhář se totiž inspiroval vlnami Pacifiku. Nejmarkantněji to je viditelné u zvlněného horního okraje umyvadla, u ostatních prvků je zvlnění rovněž patrné, ale v menší míře. V tehdejší době tento tvar představoval naprostou novinku.

Nezůstalo jen u tvarů, také po technické stránce byly jednotlivé segmenty inovovány. Oddělil se výtok vody od vlastního ovládání baterie, vznikl také nový přepadový a odtokový systém clou, odstraňující jinak viditelný přepadový otvor. Všechny výrobky mají baterii zabudovanou dovnitř, takže nenarušuje celkový vzhled. U umyvadla je její ovládání na horním okraji, u bidetu na straně. Vanová baterie se sprchou je integrována do okraje vany a je zakryta klapkou.

Kolekce Matteo Thun by Keramag obsahuje kompletní vybavení pro celou koupelnu a to jak do velkých, tak i malých místností. Jsou zde umyvadla se sloupem nebo polosloupem, umývátko s polosloupem, stojící i závěsné klozety i bidety. Vanu lze na přání vybavit masážním systémem.

Aby design dokonale vynikl, jsou všechny zařizovací předměty pouze v čisté, bílé barvě, která je doplněna chromovým příslušenstvím. Obojí dodnes odpovídá současnému trendu v oblasti koupelnového designu, proto můžeme směle říci, že se kolekce Matteo Thuna zařadila mezi další nesmrtelné výrobky.

Ceny:
Umyvadlo se sloupem, šíře 72 cm, cena 82.060 Kč
Závěsný WC se sedátkem, cena 57.440 Kč
Závěsný bidet s baterií a sedátkem, cena 77.670 Kč
Vana včetně baterie, délka 200 cm, cena 351.780 Kč
Pisoár, cena 21.590 Kč

-Sandra Urbanová-

Komentáře

Načítám komentáře...