Koupelnové pokušení II.

Koupelnové pokušení II.

Zařídit si útulnou koupelnu není jen tak. Stojí to spoustu času při hledání té pravé a také nemalé peníze, ale pokud už máme vybírat, je dobré vybírat dobře, abychom byli s výsledkem spokojeni. Ve snaze být vám v tom trochu ku pomoci jsme vám nabídli v článku u>Koupelnové pokušení/u> k inspiraci ukázku několika...

Zařídit si útulnou koupelnu není jen tak. Stojí to spoustu času při hledání té pravé a také nemalé peníze, ale pokud už máme vybírat, je dobré vybírat dobře, abychom byli s výsledkem spokojeni. Ve snaze být vám v tom trochu ku pomoci jsme vám nabídli v článku Koupelnové pokušení k inspiraci ukázku několika nejzajímavějších koupelnových sérií, které patří mezi špičku v tomto oboru. A protože chceme být ku pomoci i nadále, nabízíme vám tedy i dnes další z těch nejlepších….

Klasické, moderní a jednoduché
Proslulá společnost Villeroy & Boch představuje nové kolekce jednou za dva roky. Když v roce 1998 přišla se sestavou Epura, měla jasný cíl. Chtěla zasáhnout každou věkovou hranici a umožnit výběr z několika stylů. Proto jí tvoří tři části přinášející do koupelny nejdůležitější současné trendy.

První část nazvaná Epura Cottage napodobuje klasický venkovský styl bydlení. Keramiku doplňuje nábytek z bukové dýhy s jemným žilkováním. Další část se jmenuje Epura Modern Home a jak už je patrné z názvu, je určená pro ty, kteří preferují moderní styl. Použité materiály jako sklo a hliník vypovídají, jakým směrem se ubírá moderní zařízení koupelen. Poslední část Epura Loft nabízí vybavení jednoduchých tvarů, ovšem s extravagantními prvky. Oblíbí si ji ti, kdo chtějí žít poněkud nekonvenčně.

Ucelená kolekce hezká nejen na pohled navíc poskytuje uživateli naprostý komfort při užívání, přičemž v první řadě dbal výrobce na hygienu. Proto je keramický materiál upraven speciálním povrchem CeramicPlus. O co jde? Výrobní postup umožňuje zahladit mikroskopicky malé póry na povrchu keramiky. Částečky špíny tak stěží nalézají místo, kde by se přichytily. Proto se keramika méně špiní (materiál odpuzuje nečistotu) a snáze se čistí.Ceny
Epura Cottage - cena cca 135.000 Kč, Epura Modern Home - cena cca 110.000 Kč, sestava Epura Loft - cena cca 115.000 Kč

Každý den je nový začátek…
Tak s tímto krédem přistupoval světově uznávaný architekt a designér Michael Graves` když připravoval kolekci koupelnového zařízení Dreamscape. Už nežijte ve snu – vytvořte si je reálně. Designér chtěl vytvořit koupelnový set, který bude na majitele působit volně a vzbuzovat úctu před sebou samým. Z tohoto důvodu přistupoval k návrhům velkoryse, nešetřil na materiálu – chtěl aby prvky působily důstojně.

Vycházel z architektury dávných let, vzhlédl se ve sloupech, které v modernější verzi přenesl na jednotlivé prvky. Základem jsou tedy sloupy napodobující jakýsi piadestel. Jejich hranatost ukazuje současný technický trend, zároveň dodává na majestátnosti každého komponentu. Například u umyvadla nahrazují klasický sloup hned čtyři nohy, polosloup je pak zastoupen jednou, zato širší nohou. Výrazný prvek nechybí ani na dalším vybavení, u stojících verzí jsou nohy vytvarovány do podstavce, v závěsném provedení je znovu podsada celistvá. Nejlákavějším komponentem je kruhová vana. Ta může stát v prostoru nebo může být zabudovaná v zemi. Úctyhodný průměr 1,8 m láká každého uživatele, který pokud si zvolí verzi s vířivým systémem, může vychutnávat jeho účinky. Celkem je uvnitř 10 hydromasážní trysek a 21 trysek pro perličkovou masáž, pobyt si může zpříjemnit i podvodním osvětlením.

Sestava zahrnuje koupelnový nábytek, ten může být součástí umyvadla, nebo lze koupit samostatně ve formě zásuvkových komod. K výrobě se používá dýha javoru nebo ořechu, čelní strany jsou ze zelenkavého skla. Tvar nábytku znovu vychází ze sloupového tvarosloví. Aby kolekce byla ucelená, připravil návrhář také sadu koupelnových doplňků. K výrobě použil lesklý kov v kombinaci se zelenkavým nebo mléčným sklem.Ceny:
Vana bez masážního systému stojí cca 140.000 Kč, umyvadlo se spodní skříňkou cca 56.000 Kč, stojící klozet cca 52.000 Kč, stojící bidet cca 43.000 Kč, doplňky jsou v cenové relaci 4.000 – 9.000 Kč

Komentáře

Načítám komentáře...