Koupelnové pokušení

Koupelnové pokušení

Budeme-li si zařizovat koupelnu tušíme, že se na její vybavení budeme koukat den co den. A tak vybíráme pečlivě - zpravidla déle než cokoliv jiného. Zařízení není levné a navíc je spojeno se stavebními úpravami. Jak se na přeplněném trhu orientovat? Z praxe asi tušíte, že ideální jsou zařizovací předměty z jedné série...

Budeme-li si zařizovat koupelnu tušíme, že se na její vybavení budeme koukat den co den. A tak vybíráme pečlivě - zpravidla déle než cokoliv jiného. Zařízení není levné a navíc je spojeno se stavebními úpravami. Jak se na přeplněném trhu orientovat? Z praxe asi tušíte, že ideální jsou zařizovací předměty z jedné série, kterou navrhl stejný designér a tak se jednotlivé části doplňují a esteticky na sebe navazují. Které to jsou? Nabízíme vám ukázku několika nejzajímavějších sérií představených během poslední doby. Jsou tedy aktuální, odpovídají současnému koupelnovému trendu a patří ke špičce v tomto oboru. Jejich tvary navrhovali známí světoví designéři, za kvalitu pak odpovídají přední výrobci.

Můj život – vodní říše
Vyjít vstříc všem současným nárokům na hygienu i dokonale zpříjemnit pobyt v koupelně se rozhodly společnosti Laufen a Teuco, a proto vytvořily nový program Mylife, jehož design navrhlo studio Frog z Kalifornie.

Na rozdíl od dosavadního trendu kulatých tvarů v sanitární keramice se stal dominantním prvkem setu obdélník se zaoblenými rohy. Příjemně hranaté, ale měkké linie jsou vzdáleny extravaganci a svou elegancí budou oslovovat i v delším časovém horizontu, než je jedna módní vlna. Díky střídmému klasicistnímu provedení je vhodná do stylově čistých koupelen, kde se nepoužívá množství barev a materiálů.

Povrchová úprava nábytku se nese v jemných diskrétních odstínech, korpusy skříněk jsou v bílém provedení nebo s dekorem dřeva třešně či wenge, čelní plochy jsou bílé, béžové nebo bleděmodré. Nábytek není prostorově náročný, přitom nabízí maximum úložného prostoru. Má řadu důmyslných a praktických prvků, např. odhlučněná mechanika zavírání dvířek u skříněk a sklápění sedátka a krytu klozetu či přepadový systém Clou. Dokonalou hygieničnost zabezpečuje povrchová úprava WonderGliss, která zajišťuje snadnou údržbu - špína díky chemické úpravě povrchu odtéká společně s kapkami vody.
Orientační cena sestavy bez vany je cca 120.000 Kč

Sir architektem
Firmy Hoesch a Duravit představili loni koupelnovou kolekci, která pochází z dílny světoznámého designéra –sira Normana Fostera. Námětem mu byly ruce nabírající vodu, které věrně okopíroval do tvarů jednotlivých zařízení. Kolekce obsahuje toaletu a bidet ve stojícím i závěsném provedení, umyvadlo včetně úložné skříňky, volně stojící vanu a parní kabinu ve dvou velikostech (pro jednu nebo dvě osoby).
Cena vany od 109.800 Kč, sprchový kout od 137.400 Kč

Stékající kapka
Při tvorbě koupelnové řady Giorno se designér inspiroval přírodou a zhlédl se v konturách listů a padajících kapek. Čisté linie celé série proto věrně kopírují tyto tvary a svým vnějším designem vplouvají až do vod futurismu. Neobvyklým elegantně se zužujícím tvarem zaujme zejména stojící kombi klozet s úzkou nádržkou, který je vybaven moderní technologií dvojího splachování. Nádržka s klozetem kombinuje obě přírodní formy – list a kapku vody. Bidety, stojící i závěsné jsou charakteristické okrouhlým krajem a prostornou umývací částí. K umyvadlu (délka 75 cm) doplněného sloupem byla navržena jednoduchá páková baterie. Vany jsou v nabídce ve dvojím provedení a mohou mít čelní panel nebo je lze obezdít. Ti kteří touží po sprchovém koutu pak nebudou ochuzeni, protože ani tento zařizovací předmět v sérii nechybí stejně jako úložný nábytek a doplňky.
Ceny:
Stojací kombi klozet cca 47.000 Kč, stojací klozet cca 47.000 Kč, závěsný bidet cca 15.000 Kč, závěsný klozet 16.900 Kč, umyvadlo s polosloupem (75 cm) 17.700 Kč, rohová vana cca 90.000 Kč, umyvadlová baterie cca 17.000 Kč, doplňky 3.500 Kč až 8.000 Kč

Komentáře

Načítám komentáře...