Židle k domácímu baru

Židle k domácímu baru

aleta barevbr/> Židle, průvodkyně sedavého života, přežila všechny doby a vyvinula se do nejrozmanitějších tvarů a materiálů. Honosí se paletou barev a nenechává člověka dlouho stát. Je symbolem, námětem pro umělce, architekty a designéry. Všichni hledají stále nové tvary i technologie. Připomeňme konečně židli jako...


Paleta barev
Židle, průvodkyně sedavého života, přežila všechny doby a vyvinula se do nejrozmanitějších tvarů a materiálů. Honosí se paletou barev a nenechává člověka dlouho stát. Je symbolem, námětem pro umělce, architekty a designéry. Všichni hledají stále nové tvary i technologie. Připomeňme konečně židli jako důležité téma moderního umění. Například Američan Lucas Samaras vytvořil židle - nežidle, jež rozvádějí základní námět do květinových a ornamentálních férií. Ač to na první pohled nevypadá, židle je ze všech bytových doplňků nejdůležitější. Formuje naše tělo, vyvolává různé pocity… Jenže není židle jako židle.

Stabilita

Nové materiály

Sedák a opěrák
Sezení na barové židli musí být zejména příjemné. Kvalitní židle má mít správně dlouhý opěrák a sedák. Může mít i opěrky. Variace opěráků inspirované hudbou, květinou nebo motýlím křídlem jsou sice pozoruhodnou přehlídkou fantazie a řemeslné dovednosti, ale našim zádům k delšímu sezení příliš neprospějí. Znáte určitě ten okamžik, když vaše tělo začne vydávat signály nespokojenosti a záda bolí. Dobrá barová židle vás od nich určitě ušetří.

-dam-

Komentáře

Načítám komentáře...