Pro zloděje zavřeno

Pro zloděje zavřeno

K pocitu bezpečí jistě přispívá i zabezpečený byt. Podle statistik je devadesát procent krádeží provedeno dveřmi. Dveře jsou tedy tím nejcitlivějším bodem bytu, který bychom měli vybírat nejen podle estetického hlediska, ale i z hlediska funkčního. K jejich prvořadé funkci patří bezpečnost.stupní...

K pocitu bezpečí jistě přispívá i zabezpečený byt. Podle statistik je devadesát procent krádeží provedeno dveřmi. Dveře jsou tedy tím nejcitlivějším bodem bytu, který bychom měli vybírat nejen podle estetického hlediska, ale i z hlediska funkčního. K jejich prvořadé funkci patří bezpečnost.

Vstupní dveře

Certifikát
Pokud se týče vstupních dveří do bytu, je nezbytné použít vždy certifikované dveře nejméně třetí kategorie. Při jejich nákupu je praktické požadovat odbornou montáž, atest certifikačního orgánu, nepřetržitý servis, záruční dobu nejméně tři roky, širokoúhlé kukátko, bezpečnostní řetízek, tuhou ocelovou konstrukci a speciální bezpečnostní zárubně. Pokud z čehokoliv ze jmenovaných kritérií slevíte, vystavujete se riziku vykradení.

Zamykací body

Zárubeň
Nejobyčejnější dveře si lze dokonce vypůjčit a stavební firma je může použít jako dočasnou ochranu majetku v průběhu stavby. Vlastní zárubeň a definitivní dveře se namontují po skončení všech „špinavých“ prací. Varianta zárubně určené přímo pro bezpečnostní dveře má zesílenou konstrukci, otvory pro uzamykací čepy a speciální panty.

Speciální zámek

Kouř
Ve skutečnosti však dveře, byť by byly sebelepší, nestačí. Bezpečnost je zaručena jen při použití komplexního bezpečnostního zařízení. Detektory zachycující pohyb jsou sice užitečné, ale ještě lepší jsou podobné, jenže nespouštějící jen sirénu, ale kouř. Siréna totiž předpokládá sousedy, kteří zavolají policii, a sousedi jsou nejčastěji totálně neteční. Kouřová clona však znemožňuje krást. Znechutí zlodějům živnost – a o to tady jde zejména.

-das-
Foto: NEXT spol. s r.o.

Komentáře

Načítám komentáře...