Oranžový dům v luxusním rytmu

Oranžový dům v luxusním rytmu

Oranžový dům v luxusním rytmu, tak by se dal jednoduše popsat dům zařízený v duchu letošního podzimního trendu nazvaném Rhythm Deluxe. Tento trend má kořeny a čerpá inspiraci v sedmdesátých letech a pro ně typické prvky se zde znovu objevují, i když v nové podobě. Barvy jako oranžová, hnědá se kombinují převážně se...

Oranžový dům v luxusním rytmu, tak by se dal jednoduše popsat dům zařízený v duchu letošního podzimního trendu nazvaném Rhythm Deluxe. Tento trend má kořeny a čerpá inspiraci v sedmdesátých letech a pro ně typické prvky se zde znovu objevují, i když v nové podobě. Barvy jako oranžová, hnědá se kombinují převážně se stříbrnou barvou. A to vše se promítne jak do interiérů, módy i designu, tak i do nápadů, jak si nejen hrnkovými rostlinami ozvláštnit byt či pokoj.

Zajímavé je kombinovat stávající doplňky s novými, a vytvořit si tak osobitý neopakovatelný styl, který se může čas od času pozměňovat podle daného trendu. Hned budeme mít pocit, že s námi byt žije, že se také postupně mění.

Zejména mladí lidé, když si začínají vybavovat svůj první byt, touží vytvořit si místo pro pohodlné lenošení a zábavu, ale kladou také důraz na design a osobitý styl. Nový trend ve výzdobě interiéru využívá prvků sedmdesátých let, ale v luxusnější podobě: místo koženky kůže, místo dýhy masivní dřevo. Špetku dekadence dodá návrat oranžové barvy, celá řada originálních detailů zjemňuje strohé linie: například koberec, který připomíná hobliny, květináče s industriálním designem, lesklé kovové vázy a bílý porcelán. V tomto stylu jsou doplňky spíše volně rozmístěné než nahromaděné blízko u sebe.

Důležité barvy, tvary a doplňky
Odstíny oranžové, hnědé a zlaté zvýrazňují dojem luxusu a proto také udávají rytmus letošnímu trendu. Kontrast vytvářejí černá, bílá a teple šedá. Možná máte ještě někde doma schované strohé, geometrické vázy, které byly populární v sedmdesátých a osmdesátých letech. Oprašte je! Pokud jich máte hned několik, můžete je v podzimním trendu lépe využít. Geometrické tvary vypadají úchvatně, pokud se opakují a vytvářejí rytmus – dvě, tři nebo více váz se stejnými květy naaranžovanými stejným způsobem. Takovýto rytmus upoutá pozornost a stává se architektonickým prvkem, pokud použijete výrazné květiny jako například strelícii a lesklé bílé toulce anturie. Bílá barva v kyticích sjednocuje – můžete ji použít k rozjasnění teplých kontrastních odstínů. Květiny někdy stojí ve váze vzpřímeně, někdy se opírají o její hrdlo.

Vázy mohou být z různých typů skla - silnostěnného, barevného, kouřového nebo zrcadlového. Opět se využívají kovové efekty – měď, nablýskaný cín, bronz a lesklá keramika spolu s kůží a hebkými, luxusními kožešinami.

Interiér může být osvětlený i tlumeným světlem, ale strategicky rozmístěné lampy mají dobře osvětlovat své okolí.

-Holandská květinářská kancelář-

Komentáře

Načítám komentáře...