Plovoucí podlaha snadno a rychle

Plovoucí podlaha snadno a rychle

Plovoucí podlahy, ať již ty laminátové nebo dřevěné, si brzy získaly na velké oblibě. Působí teple, jsou příjemné, nejsou náročné na údržbu a vydrží dlouho. Vydrží dlouho a působí atraktivně, ale jen za podmínky, že byla pokládka provedena kvalitně. Rychlejší a snadnější pokládka Základem kvalitně položené podlahy, a...

Plovoucí podlahy, ať již ty laminátové nebo dřevěné, si brzy získaly na velké oblibě. Působí teple, jsou příjemné, nejsou náročné na údržbu a vydrží dlouho. Vydrží dlouho a působí atraktivně, ale jen za podmínky, že byla pokládka provedena kvalitně.

Rychlejší a snadnější pokládka
Základem kvalitně položené podlahy, a to nejen té plovoucí, je pevný, dokonale rovný a suchý podklad. Pokud tedy chceme mít opravdu kvalitně položenou podlahu, musíme takový podklad zajistit. V tom nám mohou pomoci nivelační stěrkové hmoty, které se po povrchu roztečou a srovnají ho. Zde nám nepomůže žádná finta, jen preciznost.

Je-li zajištěn bezvadný podklad, rozprostře se na něj polyetylenová fólie, která by měla bránit dřevu nasáknout vlhkost z betonu a zdeformování podlahy. Na ni přijde ještě podložka z pěnového polystyrenu a pak již se může přistoupit k vlastní pokládce. Tolik jen pro přiblížení průběhu přípravy pro pokládku plovoucích podlah, kterou není radno ošizovat.

Úspora času a práce
Při samotné pokládce plovoucí podlahy, kdy se jednotlivé díly nepřipevňují k podkladu, ale jen k sobě, si již trochu té práce ušetřit můžeme. Ušetří nám ho podlahovina se zámkovým spojem. Při její pokládce se obejdeme bez lepidla. Podlaha se jednoduše pomocí zámkových spojů, které se do sebe zaklapnou, sesadí a je hotovo. Odpadá tak zdlouhavé lepení a čekání na to, až spojovací hmota zaschne a navíc lze podlahu v případě potřeby rozebrat a opětovně složit. Přestěhovat se tedy i s podlahou již není žádný problém.

Podlahovinu se zámkovým spojem je možné sesadit dvojím způsobem, a to:
- pero a drážku pod úhlem, kdy se jeden díl nasune do druhého (perem do drážky), dále v úhlu 15 – 20o se nakloní a lehkým přitlačením zaklapne do druhého.

- horizontálně, kdy se jeden díl zasune do druhého a opatrně se pomocí kladiva a dorážeče doklepne pevně k sobě.

Komentáře

Načítám komentáře...