Květiny jarního trendu IV.

Květiny jarního trendu IV.

V roce 1840 byla první hlíza hvězdníku přivezena do Evropy z Chile. V karibské oblasti, v Jižní a Střední Americe, se této květiny vyskytuje mnoho odrůd, ale v 19. století by si však nikdo nepomyslel, že tato mohutná květina vyrůstající z neméně mohutné hlízy se jednou stane velmi oblíbenou řezanou květinou. Ale stalo...


V roce 1840 byla první hlíza hvězdníku přivezena do Evropy z Chile. V karibské oblasti, v Jižní a Střední Americe, se této květiny vyskytuje mnoho odrůd, ale v 19. století by si však nikdo nepomyslel, že tato mohutná květina vyrůstající z neméně mohutné hlízy se jednou stane velmi oblíbenou řezanou květinou. Ale stalo se….

Tato vznešená květina poskytuje květy výjimečných kvalit. V obchodě s květinami se třídí podle počtu květů na stvolu: dvou, tří, čtyř a více. Nejoblíbenějšími a zároveň na trhu nejvíce zastoupenými barvami jsou červená a bílá. Oblíbené jsou i červeno-bílé květy.


Krásně působí aranžmá a kytice, kdy je hvězdník kombinován s karafiáty, narcisy a závojem limonky. Tato kombinace působí čistě bíle, svěže a nově jako jaro samo. Stylový tvar překrásného hvězdníku spolu s nonšalancí jiných květin vytváří ostré kontrasty, které jsou typické pro trend jara 2003 – Sweet Crystal.

-Holandská květinářská kancelář-


Související články:
Květiny jarního trendu III.
Květiny jarního trendu II.
Květiny jarního trendu
Jaké bude jaro aneb květinová romantika

Komentáře

Načítám komentáře...