Květiny jarního trendu

Květiny jarního trendu

Sladký a ostrý, přímý a hranatý, křišťálový a zaprášený, klidný a prudký, romantický a plný života. Tak to jsou typické rysy jarního trendu Sweet Crystal, o kterém jsme psali zde, trendu, který využívá protikladů a spojuje je v jednotný celek. Protiklady se zkrátka přitahují. Tuto úžasnou jarní hru kontrastů nám pak...

Sladký a ostrý, přímý a hranatý, křišťálový a zaprášený, klidný a prudký, romantický a plný života. Tak to jsou typické rysy jarního trendu Sweet Crystal, o kterém jsme psali zde, trendu, který využívá protikladů a spojuje je v jednotný celek. Protiklady se zkrátka přitahují.

Tuto úžasnou jarní hru kontrastů nám pak v bytě mohou rozehrát různé kombinace květin. Pro začátek třeba něžný karafiát a vášnivý tulipán.

Něžný karafiát
Hrdé karafiáty se objevují již v malbách a tiscích z doby renesance. Používali je milenci jako vyznání věrné lásky. V pozdější době se karafiáty staly symbolem revoluce. Mezi muži karafiát zůstává oblíbenou květinou do klopy. Tato starobylá květina stále hraje důležitou úlohu v dnešním romantickém stylu. Velmi působivá jsou aranžmá s narcisy. Velice zajímavých kontrastů lze dosáhnout s květy pevnějších tvarů – tulipány, gerberami nebo hvězdníky.

Plnokvěté karafiáty s delikátně krajkovými okvětními plátky vypadají jako rozpustilé střapce. V jarním trendu Sweet Crystal vytvářejí protiváhu k ostrým listům rostlin, jako je například Banksia. Měkké – ostré je jedním z kontrastů, které charakterizují květinová aranžmá jara 2003. Karafiáty podle poslední módy budou bílé a také v různých pastelových barvách. Plnokvěté karafiáty broskvové a okrové barvy se proto znovu důrazně hlásí o slovo.

Vášeň a touha
Tulipán v dějinách zažil vzestup i pád. Je symbolem modlitby, oddanosti a meditace. Bývá také považován za vyznání lásky. Kadeřavý květ tulipánu symbolizuje vášeň a touhu, stejně jako rozmary a nálady milované bytosti.

Co se počtu barevných variant týče, nemá tulipán konkurenci. Bílé, téměř černé, fialové, červené, dvoubarevné tulipány se vyskytují ve všech myslitelných barvách a odstínech, od bledých a bojácných po výrazné a divoké. Kytice podle trendu Sweet Crystal obsahují bílé, lila a světle nachové tulipány, ale i některé odstíny terakotové barvy. Typický tvar tulipánu kontrastuje s plnokvětými karafiáty, plochými květy gerbery nebo s hvězdníky. Všechny tyto květy se vynořují z mlh křehké limonky, která je obléká do zřaseného a naškrobeného hávu. Jejich barvy jsou kdesi uprostřed mezi ostatními květinami používanými v jarních květinových aranžmá. Tulipány mají saténový lesk, který zdůrazňuje jasné barvy květů a doplňků.

Po dlouhé zimě nám určitě tyto květinové variace projasní a prozáří interiér a dodají mu na jarní náladě.

-Holandská květinářská kancelář-

Komentáře

Načítám komentáře...