Sprchování s něčím navíc

Sprchování s něčím navíc

Většina z nás dala sprchování přednost před koupelí ve vaně. Je rychlejší a hygieničtější. Ti, co požadují maximální komfort, si ho dokonce mohou vylepšit. Součástí sprchového koutu mohou totiž být také masážní trysky. Buď jsou součástí podomítkového systému, pak je montujeme při stavbě sprchového koutu přímo pod...

Většina z nás dala sprchování přednost před koupelí ve vaně. Je rychlejší a hygieničtější. Ti, co požadují maximální komfort, si ho dokonce mohou vylepšit. Součástí sprchového koutu mohou totiž být také masážní trysky.

Buď jsou součástí podomítkového systému, pak je montujeme při stavbě sprchového koutu přímo pod obklad. Do stávajících koutů nebo k vanám se sprchovacími zástěnami si můžeme pořídit speciální panel.

A něco navíc…
Vybaven je klasickou ruční i horní sprchou, termostatickou baterií, odkládacím místem na hygienické potřeby a masážními tryskami. Podle modelu pak může mít sedátko a vyvíječ páry. Ovládá se ručně, komfortní modely mají elektronicky řízený systém. Na ovladači je pak možné nastavit standardní funkce, u luxusnějších typů lze jednotlivé činnosti mezi sebou kombinovat.

Sprchování s masáží
Sprchovací panely jsou navíc vybaveny speciálními tryskami poskytujícími masáž celého těla. Podle typu panelu jich je od dvou až do osmi na jednom zařízení. Jsou směrově nastavitelné a standardně bývají vybaveny čisticími funkcemi proti usazování nečistot a vodního kamene. Nejdůležitější je jejich konstrukce, která musí dovolit pohyb i po delší době. Nejlepší jsou trysky složené z několika částí, přičemž pohyb umožňuje pružina. Vzhledem k tomu, že občas je potřeba je důkladně vyčistit, měly by být snadno demontovatelné. V ideálním případě směrem dovnitř koutu, v opačném by se totiž musel panel sejmout ze stěny a trysky vyndat zezadu.

Sprchové panely neposkytují klasickou hydromasáž, jako vany s masážními tryskami, ale takzvanou turbomasáž. Tělo masíruje tlakový, bodově zaměřený paprsek vody, který vychází z trysek. Proud vody působí blahodárně na lidský organismus. Masírovány jsou měkké tkáně, čímž dochází k čištění pokožky a zvyšuje se prokrvení kůže.

Kam s ním
Sprchové panely jsou kompletně předmontované jednotky, které se připojují na přívod teplé a studené vody. Umisťují se na obloženou zeď do stávajícího sprchového koutu, případně i k vaně se sprchovou zástěnou. Instalace je rychlá a nenáročná, vždy by ji však měl provádět vyškolený odborník. U elektronické verze musíme trafo umístit mimo vlhké koupelnové prostředí.

Rozeznáváme nástěnné a rohové verze, ty se usazují podle potřeby na rovnou zeď nebo do rohu. K vanám se umisťují speciální typy, které jsou kratší a kromě standardní výbavy mají výtok do vany nahrazující baterii. Panel s vyvíječem páry je možné instalovat pouze do boxu se stříškou, aby pára nemohla unikat.

Pohlazení pro oko
Sprchové panely lze do interiéru koupelny velmi snadno začlenit, většina z nich se totiž vyrábí z bílého akrylátu, který esteticky nepřekáží a nenásilně vpluje mezi celkové vybavení. Firmy nabízejí rovněž barevné verze z hliníku či skla, některé typy jsou navíc vybaveny světlem, které celkovému vzhledu přidává na efektivnosti. Ať už zvolíte kterýkoliv typ, je nutné, aby nosná konstrukce byla antikorozně ošetřena (nejlépe pozinkovaná) a je-li součástí sedátko, pak musí být vyztuženo.Sprchové panely se montují do stávajících sprchových koutů nebo k vaně
Montáž je rychlá a nenáročná
Vybaveny jsou ruční a hlavovou sprchou, masážními tryskami, případně sedátkem a vyvíječem páry
Při výběru dbejte na kvalitu trysek, informujte se na jejich čištění
Dbejte na celkové precizní zpracování a kvalitu materiálů


-Jan Votruba-

Komentáře

Načítám komentáře...