Drsná, nespoutaná a magická zima – trend Wild White

Drsná, nespoutaná a magická zima – trend Wild White

Květiny, a to ať již ve vázách, nebo ty v květináčích, nám oživí interiér během chvilky. Stačí si jen přikoupit novou pokojovou rostlinu nebo zajímavě vyzdobit květináč (více v článcích Interiér převlečený do zimní nálady a Rostliny zimního trendu), případně si na stůl vytvořit květinové aranžmá třeba podle letošního...

Květiny, a to ať již ve vázách, nebo ty v květináčích, nám oživí interiér během chvilky. Stačí si jen přikoupit novou pokojovou rostlinu nebo zajímavě vyzdobit květináč (více v článcích Interiér převlečený do zimní nálady a Rostliny zimního trendu), případně si na stůl vytvořit květinové aranžmá třeba podle letošního zimního trendu Wild White a interiér bude mít opět jiný náboj.

Charakter zimního trendu
Fascinace základními silami přírody, znovuobjevení kouzla divočiny, moc přírody, mystika, drsnost a nespoutanost, to je charakteristika trendu Wild White. Kytice a květinová aranžmá podle tohoto trendu proto působí velmi přírodně, dravě a tajemně. Květiny v nich použité jsou většinou bílé. Tato barva se v aranžmá velmi dobře kombinuje s šedozelenou či hnědou barvou, které jsou pro tento trend velmi typické. Mystiku a magický význam dodávají některé exotické květiny jako například Cymbidium a Protea, které vyzařují silnou auru, a fungují proto jako talismany či amulety chránící před tajemnými silami přírody.

Vhodné prvky
Aranžmá podle trendu Wild White obsahují silné větvě, kůru, jutu, naplavené dřevo, korek, celé stonky bavlníku, hrubou vlnu, listy planých rostlin, uplatnění ale velmi často najdou i celé rostliny s omytými kořeny či cibulemi. Ty dodávají vazbám na syrovosti, divokosti a dramatičnosti. Hrubé materiály v květinových aranžmá vyjadřují moc a sílu přírody. Pokud chceme dosáhnout slavnostního dojmu, můžeme v aranžmá na některých místech použít stříbrné listy či stříbrný sprej. Jemnější výraz dodávají materiály, které vypadají neuhlazeně, ale jsou měkké, například peří a kožešina.

Pro vyjádření trendu Wild White jsou vhodné hrubé vázy, květináče a misky, někdy se strukturovaným nebo vykrajovaným okrajem. Mohou být ozdobeny řezbou, rytím, vytlačováním nebo vypalováním.

Oblíbené květiny
Nejčastěji používané květiny tohoto trendu jsou chryzantéma (Chrysanthemum), čemeřice (Helleborus), šeřík (Syringa), snědek (Ornithogalum), hvězdník (Hippeastrum), oblíbené jsou i některé exotické květiny jako například orchidej Cymbidium, dále Protea a Banksia. V aranžmá se často objevují také růže (Rosa), karafiáty (Dianthus), lilie (Lilium) a gerbery.

Jednotlivým květinám a jejich zakomponování do aranžmá podle zimního trendu Wild White se budeme opět věnovat příště.

-td-
Foto: Holandská květinářská kancelář

Komentáře

Načítám komentáře...