Valentýnka v podobě hrnkové květiny

Valentýnka v podobě hrnkové květiny

Slavíte-li sv. Valentýna a přemýšlíte-li právě, jak a čím potěšit vám blízkou osobu jinak než květem růže či květem jiné řezané květiny, pak můžete darovat květinu hrnkovou. Takový dárek nejen potěší, ale bude i trvanlivější a navíc se stane živou ozdobou každého interiéru. Orchideje Hrnkové a řezané orchideje jsou...

Slavíte-li sv. Valentýna a přemýšlíte-li právě, jak a čím potěšit vám blízkou osobu jinak než květem růže či květem jiné řezané květiny, pak můžete darovat květinu hrnkovou. Takový dárek nejen potěší, ale bude i trvanlivější a navíc se stane živou ozdobou každého interiéru.
Orchideje
Hrnkové a řezané orchideje jsou pro Valentýna to pravé. Jsou křehké jako city. V jejich květech se snoubí nadpozemská krása s exotickým vzhledem a luxusem.
Většina orchidejí pochází z Asie, Střední a Jižní Ameriky, kde je najdeme především v tropických deštných pralesích a pralesích horských. Patří k nejmladší skupině kvetoucích rostlin na zemi.
Dávno už neplatí, že k pěstování orchidejí nutně potřebujete skleník. Nově vyšlechtěné kultivary je možné pěstovat jako pokojové rostliny třeba na okenním parapetu. Ačkoliv jsou orchideje na pěstování vesměs náročnější, vyplatí se jim věnovat zvýšenou pozornost. Krása a dlouhá doba květu jsou dostatečným zadostiučiněním za vynaloženou námahu.
Z hrnkových orchidejí najdeme v nabídce našich květinářství nejčastěji Phalaenopsis, Cymbidium, Dendrobium či Oncidium. Orchideje mají rády vyšší vlhkost vzduchu, teplotu mezi 15 – 18 oC, rosení a světlé místo mimo přímý dopad slunečních paprsků.
Anthurium (anturie, toulitka)
Červené exotické květy anturie ukazují pyšně a drze svoji krásu. Pro Den sv. Valentýna je anturie velmi vhodnou rostlinou. Nejen poselstvím lásky vyjádřeným červenou barvou toulců, ale i svou trvalostí - vydrží velmi dlouho, tak jako pravá láska.
V tropických oblastech rostou stovky druhů rostlin rodu Anthurium především na stromech nebo ve vlhkém prostředí nejnižšího patra pralesní vegetace. Tato exotická kráska je vynikající pokojovou rostlinou. Za minimální péči se odvděčí celoročním kvetením. Rostlina preferuje dobře osvětlené stanoviště a pravidelnou zálivku.
Jak se o anturii starat: Postavíme ji na světlé místo, avšak bez dopadu přímého slunečního světla. K zálivce používáme přednostně dešťovou nebo odvápněnou vodu. Každé dva týdny ji přihnojujeme. Rostlina vyžaduje vysokou vlhkost vzduchu. Uvadlé květy vždy odstraňujeme. V zimě ji postavíme spíše na chladné a suché místo.
-Holandská květinářská kancelář-

Komentáře

Načítám komentáře...