Bezpečí k nezaplacení

Bezpečí k nezaplacení

Jste čerstvými majiteli nově postaveného bytu v klidné části města a chtěli byste mít jistotu, že se k vám nikdo nepokusí ve...

Jste čerstvými majiteli nově postaveného bytu v klidné části města a chtěli byste mít jistotu, že se k vám nikdo nepokusí ve vaší nepřítomnosti vloupat? Od poplašného zařízení očekávejte, že bude dostatečně účinné, ale ne zbytečně nákladné.

Klidnou hlavu
Zakoupení domu přiměje majitele dříve nebo později zauvažovat, jak nově získanou nemovitost účinně zabezpečit před nevítanými návštěvníky. Odkládat rozhodnutí a spoléhat na to, že si zrovna náš dům zloději nevyhlédnou, případně, že nás nezasáhne žádná živelní pohroma, není nejšťastnější.

Zabezpečovací systém bychom totiž měli vybírat v klidu, v období, kdy nám ještě relativně nic nehrozí.

Dbejte na reference
Jak tedy postupovat při volbě účinného zabezpečovacího zařízení? Vyberte si vhodnou firmu, třeba na základě doporučení přátel, a tu oslovte se žádostí o vypracování návrhu. Dobré firmy vám rády vyhoví a za vypracování projektu si nic neúčtují. Před vypracováním návrhu je dobré zvážit, jak jste pracovně vytíženi a jak jste tedy schopni reagovat na případný poplašný signál.

Falešný poplach
Důležitý je i výběr vhodného způsobu přenosu poplachu. Zauvažujte rovněž, jestli není lepší připojit se k pultu centralizované ochrany. A to přesto, že kolem 90 % poplachů je falešných, z toho asi 65 % je způsobeno chybou při obsluze. Proto by se všichni členové domácnosti měli s obsluhou poplašného zařízení seznámit, na druhé straně klid, který pocit bezpečí přináší, je k nezaplacení.

Bez drátu
Hitem poslední doby je bezdrátové zabezpečovací zařízení, které může prostřednictvím GSM komunikátoru přenášet v případě poplachu majiteli objektu SMS zprávy. Odpadá tedy nutnost připojit se na pevnou telefonní linku. Stejně tak je možné pomocí datových přenosů v síti GSM připojovat objekty na pult centralizované ochrany, takže váš byt či dům může být signálem GSM nepřetržitě hlídaný.

Aktivní ochrana
Novinkou je tzv. projekt systému aktivní ochrany majetku. Jeho pořízením získáte profesionální ochranu domova nebo provozovny proti vyloupení, hlídání pultem centralizované ochrany za 13 Kč za den, výraznou úsporu za telefonní linku, telefonování mobilní sítí, možnost ovládat spotřebiče z mobilu, zapojení i technologických snímačů – kouřových, nebo snímačů proti úniku plynu, připojení počítače na internet.

Praxe
V praxi vše probíhá tak, že pokud dojde k narušení bytu, poplašné zařízení přivolá zásahovou jednotku a dá vám o zásahu vědět. Pokud nemůžete být na místě vy, policie volá určené osoby. Jednotka je na místě vždy do dvou minut od zahájení poplachu - a to je čas, za nějž se toho mnoho ukrást nedá. Prostě bezpečí k nezaplacení.

-jop-
Foto: Fotobaza, SV-AGENCY

 VŠE POD KONTROLOU - hletáte firmu pro zabezpečení domu? - KLIKNĚTE! 

Komentáře

Načítám komentáře...