Bruce Foxton za své bydlení utratil nemalé jmění

Dům britského muzikanta Bruce Foxtona

Autor:

Známý kytarista a zpěvák punk-rockové kapely The Jam, která právě na přelomu 70. a 80. let patřila k tomu nejlepšímu, si postavil ve Wonersh poblíž Guildfordu v Surrey, tedy v krajině svého dětství, dům za 1,55 milionů GBP.

Původně sice dům koupil jen za 750000 GBP, ale další statisíce ho stála přestavba se stavebními úpravami. Prodloužil obývací pokoj na jedné straně domu a kuchyň na druhé straně. Horní poschodí pak nechal rozšířit o dvě ložnice, takže jich tam dnes najdeme pět. Do domu se nastěhoval v roce 2000.

Celý dům je postaven z červených cihel a opatřen několikadílnými okny. Cihly z obou stran tvoří ornamenty a okna jsou vyplněná skly členěnými na kosodélníky. Do cihel jsou vkládány černé dřevěné lišty, takže se může zdát, že stavebníci se inspirovali hrázděnými domy, i když k nim má přece jen Foxtonův dům daleko. Podobá se spíše jakési typicky anglické středověké usedlosti, jež má nakročeno k panskému sídlu. Jeho přední část má dominantní vchod a z obou stran dvě křídla působící jako strážní věže.

Dům britského muzikanta Bruce Foxton

Na jedné straně domu můžeme objevit i zcela prosklenou zimní zahradu, která však slouží spíše jako jídelna a navazuje na bělostnou kuchyni, jejíž jednolitou bílou barvu narušuje jen moderní křiklavě pastelový obraz pověšený na boční stěně kuchyňské skříně. Kuchyně je velmi prostorná, osvětlená několika bodovými světly, a s bílou podlahou z velkých keramických dlaždic. Uprostřed místnosti najdeme stůl s černými barovými stoličkami na stříbřitě nerezových nohách.

Interiér domu britského muzikanta Bruce Foxton

V knihovně stojí opřená o police s knihami mohutná basa a všude najdeme pověšené či spíše opřené fotografie a obrazy, které zakrývají i krb. A jako by žert nebyl ještě dokončený, místo obrazu jsou v dekorativním rámu nad krbem poličky s knížkami.

Interiér domu britského muzikanta Bruce Foxton

Obývací pokoj, stejně jako koupelna i ložnice, je laděn až sněhurkovsky bíle, ale zde je sněžná jednolitost narušená tu černým přehozem na bílé sedačce, tu zase vzorovaným kobercem či středně hnědým konferenčním stolkem.

Interiér domu britského muzikanta Bruce Foxton

Dům baskytaristy, kytaristy a zpěváka nejen kapely The Jam, ale i Stiff Little Fingers, vyznavače punk-rocku a také rokenrolu samozřejmě musí mít i svou pracovnu, a co v ní nechybí - nejrůznější kytary, zvuková aparatura a počítač.

Interiér domu britského muzikanta Bruce Foxton

Foto: www.isifa.com

Komentáře

Načítám komentáře...