Jak ušetřit místo? Nápadité tipy na úložné prostory

Nezvyklé úložné prostory 12

Autor:

Úložné prostory jsou věčným tématem mnoha domácností. A vlastně jsou také důkazem toho, jak dobře, systematicky a smysluplně si dokážeme náš domov zorganizovat.

Co se týče úložných prostor, vždy jsou v určité nevýhodě majitelé menších domků a garsonek. Kde je o volný prostor nouze, tam zkrátka nezbývá nic jiného, než ke skladování věcí v interiéru využít neotřelé nápady.

Čím více volného prostoru si kolem sebe dokážeme vytvořit, tím pohodlněji a příjemněji se nám bydlí. Asi nikdo nechce žít mezi částečně vybalenými krabicemi nebo při průchodu z obývacího pokoje do koupelny neustále zakopávat o knihy, oblečení a podobně.

ČTĚTE TAKÉ:

I v opravdu malém prostoru lze za pomoci využití všech dostupných možností získat dostatek úložných prostor. Pokud nevěříte, pokusíme se vás přesvědčit těmi nejoriginálnějšími nápady, díky nimž je možné i v malém bytě doslova vykouzlit několikanásobně více volného místa.

1. Ukliďte věci pod podlahu

Nezvyklé úložné prostory 1
Využít úložný prostor v sedací soupravě nebo pod klasickou postelí není nic nového. Nepopiratelně originální je ovšem nápad skladovat věci i pod podlahou. Proč tam ostatně neuložit sezonní obuv nebo stará CD?

2. Postel u stropu

Nezvyklé úložné prostory 2
V ložnici zabírá nejvíce prostoru postel. Proč ji tedy neuklidit někam, kde nebude nijak překážet, a přitom zůstane stále dobře přístupná? Asi tak uvažovala francouzská společnost, která navrhla tuto postel. Tu lze na noc jednoduše spustit ze stropu a přes den ji opět zvednout.

3. Umyvadlo se skryje do zdi

Nezvyklé úložné prostory 3
Omezeným prostorem často hodně trpí právě koupelna. Způsobů, jak v ní ušetřit prostor, existuje hodně, ale vysouvací umyvadlo patří rozhodně k těm nejodvážnějším.

4. Nezapomenout na potenciál schodiště

Nezvyklé úložné prostory 4
Schodiště je dalším prvkem interiéru, jehož praktické využití jakožto úložného prostoru bývá často opomíjeno. A je to veliká škoda. Vždyť i na nezvyklých místech je často možné bez větší námahy a starostí uskladnit věci, které zůstávají dobře dosažitelné, a přitom uklizené.

Komentáře

Načítám komentáře...