Chyby v interiéru: nudná barevná kombinace

Úvodní foto 1

Autor:

Světlý, vzdušný interiér působí příjemně, ale postrádá napětí a kontrast. Jeho klidný výraz balancuje na tenké hranici - snadno by mohl být označen za unylý a fádní. Interiér řešený v barevně velmi blízkých odstínech se marně snaží oživit bleděmodrý kusový koberec, zatímco rostlina s červenými květy a černý obraz na stěně vytvářejí kontrast příliš vysoký až necitlivý. Prostor by pomohla zútulnit a ozvláštnit tapeta na stěně za pohovkou.

1. Pruhovaná klasika

Chyby v interiéru - nuda 2
Krémový základ tapety světlý interiér nijak neztmaví a přirozeně naváže na jemné lomené odstíny podlahy, nábytku i potahů. Přiměřené oživení sem vnesou pruhy, které barevně navazují na zlatě okrový vzor polštářků. Decentní jemné pruhy jsou nadčasovou klasikou, která nikdy nezklame. V tomto klasickém, elegantním provedení podtrhují venkovskou atmosféru interiéru navozenou patinovaným nábytkem a efektně přiznaným krovem. K tapetě by se lépe hodily nové širmy stolních lamp ve zlatém okru a pár zlatavých polštářků. Role pruhované tapety Boreal 2 od firmy Casadeco stojí od 1820 do 1910 Kč (podle dodavatele).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

2. Romantický vzor

Chyby v interiéru - nuda 3
Tapeta s něžným, jemným vzorem větviček dokonale ladí se zvoleným velice decentním barevným schématem. Světlá teple béžová je o odstín tmavší nežli barva zesvětleného dřeva na skříni i prkenné podlaze. Tento zdánlivě malý rozdíl stačí na to, aby lehce zatónovaná stěna zútulnila sezení a nechala naplno vyznít půvab povrchové úpravy přírodního dřeva almary. Křehký vzor větviček vnáší do interiéru romantický nádech a naznačuje úzkou vazbu interiéru na přírodu v okolí. Rozhodně by si zasloužil rozvinout na nových potazích dekoračních polštářků. Role tapety Riverside od Casadeco stojí od 1820 do 1910 Kč (podle dodavatele).

3. Tmavá elegance

Chyby v interiéru - nuda 1
Na koho snad barevná nesmělost stávajícího interiéru působí příliš fádně, nemusí se bát vnést sem odvážnější kontrast. S tím mu pomůže sytě teple hnědá tapeta s nenápadným vzorem různobarevných proužků evokujících textilní tkaninu. S výrazným, tmavým pozadím získá celý prostor hloubku, atraktivitu a dynamický náboj. Světlý nábytek, vybavení i lampičky, které na stejnobarevné stěně neměly šanci vyniknout, na tmavém pozadí vystoupí v celé své kráse. Elegantní styl dokreslí nové potahy polštářků, nejlépe v širší škále hnědých tónů. Role čokoládově hnědé tapety Caramello 8929-28 stojí 399 Kč.

Komentáře

Načítám komentáře...