Pracujeme z domova

Home Office 8
Pracoviště můžete zřídit pod jinak nevyužitým prostorem pod schodištěm.

Autor:

Když už pracujete doma, pak si můžete pracoviště vybudovat ve zcela odlišných podmínkách, nežli je poskytuje zaměstnavatel. Budete se tak cítit lépe, a díky tomu vám práce půjde od ruky. Nezapomeňte na několik ergonomických a praktických pravidel, která zajistí správnou hygienu pracoviště.

1. Dostatečné osvětlení

Nemáte-li k dispozici samostatnou místnost a zařizujete jen kout, pak se pokuste najít místo u okna. Denní světlo totiž nic nenahradí. V opačném případě zvolte dostatek světel. Vhodné jsou stojací a nástěnné lampy s možností nastavitelného ramene a stínítka.

2. V pohodlí u stolu

Home Office 7
Dobrým tipem je také instalace úložného prvku na stěnu. U něj můžeme používat stůl, který slouží také v kuchyni. Praktická jsou kolečka pro snadný přesun.
Minimální velikost pracovní desky je 75 x 60 cm. Tento rozměr vychází zcela logicky z rozměru formátu A4 (210 x 297 mm). Průchod za židlí by měl být minimálně 50 cm. Skleněné a kovové pracovní desky působí sice efektně, nicméně studí z nich ruce. Po několikahodinové činnosti vám začne být zima. Zvolte teplejší materiál, například dřevo.

Další inspiraci najdete zde:

3. Správné sezení

Volte výškově nastavitelný sedák, praktická je možnost nastavení i područek a nezbytná je volba výšky opěry zad. A to tak, aby část kolem bederní páteře byla v požadovaném místě, některé typy židlí umožňují i tvarovatelnost rádia toho místa. Pohodlí poskytuje píst, zajišťující měkký dosed.

4. Ach, ty kabely

Home Office 3
V poslední době si získalo oblibu maskování. Pracovní kout schováme za posuvné dveře šatní skříně, takže na první pohled není patrné, co se za nimi ukrývá. Vhodné zejména pro ty, co nechávají na stole nepořádek. Zavřou a je uklizeno.
Máte-li se v pracovně cítit příjemně, pak jednoznačně musíte zabezpečit ukrytí veškeré kabeláže. V případě budování nového místa je můžete vést pod podlahovou krytinou, skrýt je ovšem můžete i do lišty připevněné ke stěně, případně speciálních krků. Naštěstí i ony už jsou k dostání s poměrně slušným vzhledem.

Foto: Woodface, New Home Decor, Kevin Kelly Interiors, Next for Women

Komentáře

Načítám komentáře...