Nákupy: Za pár korun spousta elegance

Nákupy

Autor:

Interiér na snímku je dokonalou ukázkou vyhraněného puristického stylu. Skromnost hraničící s askezí vede k redukci nábytku na nezbytné minimum a útulnost interiéru dodávají především povrchy převládajících konstrukcí: podlahy a stěn. Největšího efektu je dosaženo použitím surového litého betonu na stěny společně s unifikovanými panely tvořícími pohovce efektní pozadí.

Keramická dlažba?

Nákupy
Koberec Tchibo

Autor:

Volba odolné keramické dlažby na podlahu rozhodně nebyla špatná, ale polemizovat lze určitě o volbě dekoru. Místo nepříliš zdařilé napodobeniny dřeva by lépe vypadal dekor, který se netváří jako jiný materiál. Kromě toho lesklý povrch v tomto případě působí zbytečně levně a evokuje spíše veřejný prostor. Surový beton na stěnách by lépe doplnil matný povrch dlažby, nebo naopak dokonale lesklá speciální stěrka, která by s ním působivě kontrastovala.

Betonové stěny

Atmosféru a tón interiéru udávají odvážně zvolené materiály stavebních konstrukcí. Nepravidelný povrch, proměnlivá teple šedá barevnost ve spojení s výraznou strukturou betonu rozlehlý prostor zútulňují a obohacují ho o originální atmosféru. Sytě šedá stěna celý interiér pocitově „kotví“ a vytváří černé televizní obrazovce pozadí, na kterém zbytečně nevyniká. Betonové panely dekorují polopříčku za pohovkou pravidelným rastrem spár a rytmem montážních otvorů.

Jednoduchý nábytek

Nákupy
Stolek od firmy Javorina o průměru 90 cm, vysoký 45 cm

Autor:

Nábytek je zde omezený na úložný díl pro CD/DVD pod televizí, který opticky odlehčuje bílá barva a horizontální podnoží na nízkých nohách. Ani sedačka v přírodním odstínu na sebe nestrhává přílišnou pozornost a interiér oživuje jen decentně strukturou potahové látky. Konferenční stolek z černohnědého dřeva vnáší do prostoru žádoucí kontrast a barevně i tvarově navazuje na černou stojací lampu. S pohovkou ho barevně propojuje světlý koberec s rozkošnicky vysokým vlasem.
Rafinované osvětlení

Nákupy
Lampa Azzaro Ariana

Autor:

Osvětlení interiéru není překvapivě řešeno nijak sofistikovaně ani komplikovaně. Jsou zde pouze dvě svítidla, která potvrzují pravidlo hájící kvalitu před kvantitou. Stojací lampa hraje v interiéru roli výtvarného díla – elegantní solitér vedle černé barvy zaujme ladnými křivkami. Nástěnné svítidlo v pozadí kouzelně prozařuje tmavý kout a z dvojice prostých keramických váz dělá „hvězdy“ interiéru. Efekt obou svítidel je ovšem podmíněný jejich nadstandardně vysokým světelným výkonem.


Pár doplňků…

Nákupy
Květináč PARANOT o průměru 32 cm, vysoký 30 cm z IKEA za 499 Kč

Autor:

Stejně jako nábytku, ani doplňků zde není příliš mnoho. Kromě větší rostliny v popředí patří mezi nejvýraznější vázy v pozadí, jejichž krásu rafinovaně podtrhuje zvolené osvětlení. O přiměřené barevné vzrušení se postarala oranžová váza na televizní komodě společně s dekoračním polštářkem stejné barvy. Váza s živými květy na konferenčním stolku a několik dalších drobností interiér příjemně zabydlují a zjemňují jeho velkorysé měřítko.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com

Komentáře

Načítám komentáře...