Moderní byt pro sedm lidí

Penthouse V
Zvětšit fotografii

Ve městě Pörtschach stálo kino Wörzer, které navrhl slavný architekt Franz Baumgartner v roce 1930. Svůj původní účel už ale neplnilo, tak jej přestavěli. A na střeše vznikl velký luxusní byt, ve kterém dnes žije sedmičlenná rodina.

Část krovu musela být sice zvýšena, ale díky tomu vznikl fantastický penthouse o ploše 250 m². Architektonická kancelář Destilat celý byt naladila do pohodových a nestárnoucích barev – bílé a šedé.

Centrem bytu je obývací pokoj s výškou stropu 6 metrů s „kamuflovanou“ kuchyní. Proč kamuflovanou? Protože její průčelí je vlastně kryté eternitovými panely. Samozřejmě, že nejde o ten nechvalně známý azbestový eternit na střechy. Tohle jsou moderní panely z uhlíkových vláken. Jako obklad se prolínají celým interiérem. Důvodů pro použití tohoto materiálu je hned několik. Vzhledem k budově a umístění bytu to bylo chápáno jako pocta tomuto stavebnímu materiálu, který v poválečném Rakousku byl tak oblíbený.

Dalším důvodem bylo hledání materiálu, který by byl moderní, efektní, a přitom dokázal vydržet vysokou zátěž. S tolika dětmi nakonec bylo nutné hledat něco opravdu trvanlivého. A to moderní eternit splňuje beze zbytku. Zde je jím obložena nejen kuchyně, ale i vestavěné skříně, a jádro s vestavěnou toaletou, komín krbu apod.

Po stranách centrálního prostoru se střecha snižuje, takže se sem ideálně vešly čtyři ložnice a dvě velké koupelny.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Interiéry
  • Autor:
  • Vydáno:

Může vás zajímat

interiérinteriér inspirace

Doporučujeme

Hledáte spolehlivou firmu na sádrokartony?

Zadejte si poptávku v kategoriích: <a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/sadrokartony-43">sádrokartony</a>.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Pokoj z půdy, sádrokartonové obložení, zateplení, Zhotovení omítek, štuků, vymalování, obklady, sádrokartony, Montáž sádrokartonových podhledů a ohýbané příčky.