Návštěva interiéru: Modernizace klasiky

Interiér domu Palo Alto
Zvětšit fotografii
Foto: Mariko Reed

Autor:

V Kalifornii je velmi známé místo v zálivu San Franciska jménem Palo Alto. Zde stavěl své modernistické domy známý americký developer Joseph Eichler. Dnes jsou už velmi staré a většina z nich potřebuje rekonstrukci. Tak se pojďte podívat na jeden z nich.

Domy Josepha Eichlera jsou známé na svou dobu netradiční konstrukcí. Tyto dřevostavby bychom mohli v klidu zařadit do moderní architektury – velký propojený interiér, rozměrná okna propojující vnitřek domu s okolím, propracované detaily… I náš dům rekonstruovaný od Klopf Architecture takový je. Obložený dřevem, natřený modrošedou a bílou barvou se ztrácí v už vzrostlé zahradě.

Jemné tónování pak přechází i do interiéru. Barvy prochází každou místností. Kuchyňská linka umístěna jakoby v prostoru (není to ovšem pravda, je přisazena k obvodové zdi, která je však vtlačená do hmoty domu) má stejnou barvu jako jídelní kout s lavicí. Béžové stěny, šedé stěny, dřevěné podlahy. Jednoduše, nenásilně a už na pohled pohodlně.

Jiná rekonstrukce v Palo Altu od Klopf Architecture

Ve stejném duchu jsou pak zrekonstruovány koupelny, do kterých vstupuje světlo rozměrnými okny s mléčným sklem. I přes vetknuté barvy tak nepůsobí těžce.

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Interiéry
  • Autor:
  • Vydáno:

Může vás zajímat

interiérinteriér inspirace

Doporučujeme

Hledáte dobrou firmu na návrh a realizaci interiéru?

Zadejte si poptávku v kategoriích: <a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/navrhy-a-realizace-interieru-894">návrhy a realizace interiérů</a>.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: On-line návrh interiéru ložnice, Zakázková výroba kuchyňské linky, Návrh interiéru - 5 místností, fasáda.