Návštěva interiéru: Malý a rozdělený byt

Apartment Bon
Foto: Pedro Kok

Autor:

Často vám tu ukazujeme velké byty, které vynikají ohromnou podlahovou plochou. Drtivá většina všech bytů (i těch malých) pak má jako základní pravidlo rekonstrukce odbourání příček a totální spojení prostoru. Tady to tak není.

Mladý pár chtěl bydlet v sofistikovaném bytě, který bude splňovat požadavky na pohodlné bydlení jak pro ně, tak i pro jejich kočky. Zároveň chtěli mít byt jako „chytrou horákyni“. Například balkon se neměl připojit k užitkové části bytu (což znamená zakrýt a připojit k obývacímu pokoji), ale měl zůstat samostatný, přesto měl být obytný. Kuchyně měla být otevřená, a přitom zavřená.

Autoři přestavby z David Ito Arquitetura si ale s bytem poradili přesně podle požadavků.

Podívejme se třeba na kuchyni. Ta je vložena do zvláštní místnosti, které byla vybourána dělicí stěna. Ale majitelé nechtěli mít připojený tento prostor stále k obývacímu pokoji, a tak jsou ve zdech zasouvací panely. Stejně tak je zajímavě vyřešena jídelna. Majitelé nechtěli klasický stůl, a tak jsou vlastně přisazeny židle ke kuchyňskému ostrůvku, stojícímu hned za sedačkou.

Další zajímavý požadavek majitelů: chtějí mít pracovně-odpočinkový kout. A tak v jedné části u oken je velká pohovka, na kterou si mohou majitelé sednout a relaxovat. Pokud nechtějí být kočkami rušeni, zatáhnou si rozměrný závěs. Práci zde zaručí zrcadlová komoda, která má výklopný střed, sloužící jako psací stůl.

Požadavek na obytnou univerzalitu balkonu pak vyřešili tak, že od interiéru jej oddělili posuvnými skleněnými dveřmi. Na balkon pak instalovali výškově stavitelný stůl, který může plnit různé funkce – od vysokého piknikového, přes klasický jídelní, až po nízký konferenční.

Komentáře

Načítám komentáře...