Vyrobte si vlastní mýdlo, které bude lepší než kupované

Podomácku vyrobené mýdlo

Autor:

Domácí mýdlo se dá vyrobit dvěma způsoby: jednoduše a složitě. Originálního voňavého výsledku nicméně dosáhnete oběma postupy, takže nezoufejte, když na ten složitější neseberete odvahu.

Proč vlastně budeme vyrábět domácí mýdlo? Jednak máme kontrolu nad ingrediencemi, které do tohoto kusu každodenně používané kosmetiky přijdou, a navíc ho ozvláštníme vlastními vůněmi a dekoracemi, které se nám líbí. Podomácku vyrobené mýdlo může být i půvabným dárkem pro maminky a kamarádky. Určitě se vám dostane poklony, že je vaše mýdlo lepší než to kupované.

Výroba mýdla - jednoduchý způsob:

Podomácku vyrobené mýdlo

Autor:

Jednodušší postup spočívá v tom, že použijete už hotovou mýdlovou hmotu, kterou seženete v drogerii nebo ve specializovaných internetových obchodech. Mýdlová hmota se prodává v 1kg balení, může být bílá nebo transparentní a někdy bývá obohacena o zvláštní složku (bambucké máslo, kozí mléko, olivový olej atd.). Zakoupit se dají také silikonové formy na mýdla a speciální barvy, ale ty můžete nahradit potravinářským barvivem.

Postup: Mýdlovou hmotu rozpustíme ve vodní lázni, tzn. v menším hrnci ponořeným do vody ohřívané ve větším hrnci. Hmota by neměla dojít k bodu varu. Do rozpuštěné hmoty přidáme barvu, aroma (například pár kapek vonné esence) a další ingredience podle svého uvážení. Mohou to být bylinky, citrusová kůra, sušené květiny, med, zelený čaj nebo třeba mletá káva. Ještě teplou hmotu nalijeme do forem a necháme vychladnout.

Výroba mýdla - složitější způsob:

Výrazně těžší úkol si vezmeme na bedra, jestliže se rozhodneme podomácku vyrobit i samotnou mýdlovou hmotu. Budeme pracovat s hydroxidem sodným, a to vyžaduje ochranné rukavice i brýle a okna dokořán. Během procesu by okolo vás neměly pobíhat děti, aby se nenadýchaly výparů. A vám samým musí být nejméně 18 let, než se do podobných experimentů pustíte.

Připravíme si základní suroviny v následujícím poměru: 1 kg tuku, 140 g hydroxidu sodného (louh), 380 ml destilované vody

Obvykle se kombinuje několik druhů tuků; používá se např. kokosový, palmový, olivový, mandlový, řepkový či ricinový olej, bambucké máslo i sádlo apod.

Postup: Do staršího hrnce, ve kterém už nevaříme jídlo, nalijeme destilovanou vodu a do té potom opatrně přisypeme louh. Pozor, nikdy nelijeme vodu do louhu a po celou dobu se chráníme rukavicemi a brýlemi. Louh rozpustíme při teplotě do 90 °C a necháme vychladnout na 30-40 °C.

V jiném hrnci zahřejeme tuky, ty pevné by se měly rozpustit do kapalného stavu. Smícháme je s roztokem louhu a mixujeme ponorným mixérem, až směs zhoustne a začnou se na ní tvořit bublinky. Nakonec sem přidáme vonné a dekorativní přísady a vzniklou hmotu vylijeme do formiček nebo na plech.

Takto "zgruntu" připravené mýdlo necháme zrát 4 týdny v dobře větrané místnosti, aby se louh zneutralizoval a mýdlo získalo ideální pH.

Komentáře

Načítám komentáře...