Deset kuchyní spojených s obývákem, kam se vešel i jídelní stůl

Kuchyň spojená s obývákem

Autor:

Kuchyň spojená s obývákem nabízí pocit většího, vzdušnějšího prostoru a možnost neustálého kontaktu všech členů rodiny. Obě sekce však mají odlišnou funkci a třeba také zvláštní požadavky na osvětlení. A někam ještě musíme zakomponovat jídelní stůl.

Kuchyň od obýváku ve spojených prostorách obvykle rozdělíme aspoň opticky. V dispozici "nudlového" tvaru může předěl tvořit právě jídelní stůl, jinde se obývací prostor odliší například jinou podlahovou krytinou, ale třeba i obkladem zdi a stropu.

Ve fotogalerii uvidíte mimo jiné dispozice, kde je kuchyň jakoby projektována do samostatné místnosti, jen jí chybí zhruba půlka stěny, která by ji od obýváku zcela oddělila. Je to řešení hodné chytré horákyně, protože tím kuchyň zůstává schovaná před přímým pohledem návštěv, a zároveň v ní netrpíte klaustrofobií a můžete z ní volně přecházet sem a tam. Chybějící půlka stěny se navíc dá doplnit velkými shrnovacími dveřmi, které v případě potřeby vytvoří v obou sekcích dostatečné soukromí.

O tom, zda je vhodné kuchyň aspoň částečně oddělit, nebo ponechat celý prostor volný a otevřený, by se mohlo dlouze diskutovat. Každá rodina má jiné zvyky a preference, a tomu výslednou dispozici přizpůsobí.

Komentáře

Načítám komentáře...