Sprchování a koupaní v jednom a bez cákání

Sprchování a koupaní v jednom a bez cákání

Každý si nemůžeme dovolit vanu využívat čistě k relaxaci v horké lázni. V malých koupelnách se v ní i sprchujeme a nechtěně cákáme.

  <p>
      <a href="/userdata/images/19484vzastenahuppe.jpg" rel="imagebox-artg">
          <img style="WIDTH: 200px; HEIGHT: 172px" alt="" hspace="10" src="/userdata/images/19481zastenahuppe.jpg" align="right" vspace="5" border="0" />
      </a>A abychom vodu necákali ven, je nutné ji vybavit sprchovou zástěnou. Kromě běžných levnějších variant, které představují PVC nebo textilní závěsy, může být zástěna z pravého bezpečnostního nebo akrylátového skla. </p>

S rámem i bez něj
V základním žebříčku rozeznáváme zástěny s rámem nebo bez rámu. První z nich působí v koupelnovém prostoru robustněji a údržba je díky rámům, okolo kterých se usazují nečistoty, náročnější oproti druhé variantě. Bezrámové zástěny jsou nenápadné a udržují se díky rovnému zakončení mnohem snadněji. Obě varianty je možno doplnit speciální povrchovou úpravou, která napomáhá snadné údržbě povrchu. Funguje na principu odpuzování nečistot, které s kapkami odtékají odpadem nenávratně pryč.

Kde je baterie?
Při koupi zástěny k vaně se každý prodejce zeptá na umístění baterie. Podle ní si pak můžete vybrat z uvedených možností. V mnoha domácnostech totiž stále bývá varianta, kdy je baterie umístěná na kratší straně klasické obdélníkové vany. Tehdy nastává problém, jakým způsobem umístit zástěnu na vanu, aby nepřekážela, a přitom byla u vany prakticky umístěná. Jednou z možností je instalovat ji na delší stranu, použít můžeme i vícedílný skládací typ, další možností je zástěna, která se po složení zvedne nad baterii a teprve pak se přitiskne ke stěně.

Způsoby uzavírání nad vanou
Jakmile známe základní požadované parametry, soustředíme pozornost na způsob rozevírání a uzavírání nad vanou.

Sklapovací – rozeznáváme podle počtu segmentů na jednodílné, dvoudílné či třídílné. Od sebe se liší také možností rozložení a složení prvních dvou dílů. Pokud musí být v jedné rovině, pak se hodí na vany s rovnou čelní částí. Můžeme-li je tvarově přizpůsobit, pak je lze použít na vany se zaoblenou nebo atypickou přední částí (např. rohové vany).

Kabina nad vanu – tvořená je ze dvou částí připevněných nad delší stranu vany. Před sprchováním se spojí tak, že vytvoří okolo sprchujícího kabinu zabraňující cákání vody ven.

Pevná kabina – speciální dveře, které se umístí napevno po celé délce vany. Dovnitř se vchází dveřmi v jejím středu.

Hybridy – existují také kombinace popsaných modelů. Používají se zejména u van s netradičním tvarem nebo v atypických prostorách (např. podkroví).

Pohodlí i bezpečnost
V případě, že si pořizujete vanu s vědomím, že se v ní budete také sprchovat, dopřejte si luxusnější model a pořiďte si vanu, jejíž dno je přizpůsobené sprchování. Má rovnější dno, které tvarem napodobuje sprchovací vaničku, některé modely pak mají protiskluzový povrch.

md5-5b8ed89356b06d6249e04f041b65f02e
-td-
Foto: Huppa, Ravak
 

Komentáře

Načítám komentáře...