Maximální hygiena: Bezdotekové WC sedátko i koš

Bezdotyková toaleta
Toaleta Geberit AquaClean Mera

Autor:

Máte hrůzu z bakterií poletujících okolo toalety? Na prkénko a víko už nemusíte sahat rukama. Automatizace pronikla až do míst, kam i císařpán chodil pěšky.

Představte si, že toaleta při vašem příchodu do oné místnůstky otevře víko a rozsvítí se, abyste dobře viděli na cestu. Usednete na vyhřívané prkénko a vykonáte potřebu. Poté zmáčknete tlačítko a vaše intimní oblast je šetrně omyta vodou a následně osušena příjemně teplým fénem. Toaleta se po vašem odchodu zase sama zavře, odsaje zápach a očistí se.

To, co je běžné v Japonsku, se začíná prosazovat i v našich krajích. Cena výše popsané toalety se nicméně pohybuje okolo 100 tisíc Kč, takže jde o luxusní záležitost, kterou si každá domácnost hned tak nepořídí.

V budoucnu můžeme očekávat i další sofistikované novinky. Japonské firmy Daiwa House a Toto například před několika lety vyvinuly zdravotní toaletu, která vám odebere vzorek moči, změří vám tělesnou teplotu i tlak a všechny údaje zobrazí na monitoru připevněném ke zdi. Vy je pak můžete odeslat e-mailem vašemu praktickému lékaři.

Bezdotykové sedátko
Automatické WC sedátko Senseat, 2 990,- Kč

Autor:

Výrazně dostupnější jsou automatická WC sedátka, která můžete přimontovat k vlastní toaletě. Pomocí infračervených senzorů sedátko rozpozná, kdy má zdvihnout víko, a když nad ním mávnete rukou, zdvihne se i prkénko. Po vašem odchodu se toaleta za vámi sama zavře. Napájení je zajištěno integrovaným akumulátorem, takže není nutné ho připojovat do zásuvky.

Bezdotykový koš
Bezdotykový odpadkový koš POWER plastový hranatý senzorový 27L, 1199Kč - www.bezdoteku.cz

Autor:

K maximální hygieně přispívají i bezdotekové dávkovače mýdla či saponátů a bezdotekové odpadkové koše. To se také hodí, protože dávkovač mýdla obvykle mačkáte špinavou rukou před umytím, a kdo ho má pořád čistit, nemluvě o bakteriích, které se usazují na víku odpadkového koše. Podobní pomocníci se zabydlují zatím hlavně v restauracích, ale praktické využití nacházejí i v domácnostech. Je to pohodlné a hygienické - stačí jen mávnout rukou.

Komentáře

Načítám komentáře...