Co umějí chytré sprchy

Chytrá koupelna

Autor:

Nové technologie by nám měly usnadňovat život, šetřit čas i peníze. Podívejme se, jaké vychytávky je dnes možné využít při takové obyčejné každodenní činnosti, jakou je sprchování.

Chytré koupelnové doplňky jsme si donedávna spojovali spíš se zemí vycházejícího slunce. Japonci jsou známí hračičkové a kromě toho jsou posedlí hygienou, takže neustále vymýšlejí technologie, které jim umožní vykonat v koupelně veškeré potřeby, aniž by se přitom museli něčeho dotýkat. Některé vymoženosti se nicméně prodávají i u nás - třeba chytrý zubní kartáček s Bluetooth, s časovačem, několika režimy čištění a trojnásobnou kontrolou tlaku pořídíte za něco málo přes 3 tisíce korun.

Chytrá sprcha
Barevná svítící LED sprcha, 365 Kč / www.mentalita.cz

Autor:

Pojďme ale k těm sprchám. U sprchy nás zajímá především spotřeba vody a její teplota. Ideální teplotu vody tradičně zkoušíme rukou a někdy se trochu opaříme, než naštelujeme tu správnou. Těmto drobným incidentům má zabránit sprchová hlavice s LED podsvícením vodního proudu, která vám teplotu vody ukáže změnou barvy. Barevné odstíny proudu vody jsou navíc i pěkné na pohled, takže jde zároveň o jakýsi estetický doplněk koupelny.

O poznání dražší, ale zato vychytanější jsou sprchové hlavice, které umějí spočítat spotřebu použité vody. U nás se prodává sprcha Hydrao, která vám barevným podsvícením proudu vody naznačí, kolik litrů jste už spotřebovali. Můžete tak lépe kontrolovat, jaké množství vody na svou hygienu vyplácáte, a snažit se spotřebu snížit. Prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu si sami nastavíte délku sprchování i preferované barvy, sledovat můžete i množství energie potřebné k ohřevu vody.

Chytrá sprcha
Chytrá sprcha Hydrao, 2 400 Kč / www.czc.cz

Autor:

Komentáře

Načítám komentáře...