Nákupy do kuchyně: jak zdůraznit rustikální styl

Autor:

Venkovská kuchyně okouzluje množstvím denního světla, které do ní vstupuje velkorysými francouzskými okny. V jeho světle zazářil její křehký půvab a osobitý styl. Světlý interiér navíc působí velmi prostorně a vzdušně.

Tmavá podlaha

Madla Issa Hettich z nerezu o průměru 40 mm

Autor:

Málokdo má odvahu zvolit tmavou podlahu, ale tato kuchyně je jasným důkazem zbytečných obav. Dubová prkna získala charakter ořechové podlahy díky moření tmavou lazurou. Díky tomu se podlaha výrazně zlevnila, a přesto je výsledek působivý a tmavý povrch vnáší do lehkomyslně světlé kuchyně přiměřenou vážnost a eleganci. Milovníci kontrastů ji kromě světlého nábytku doplnili i černou jídelní sestavou.

Bílá kuchyně

Skleněný poklop průměr 32 od ASA na Fantazie za 795 Kč

Autor:

Bílá kuchyně je krásná v jakémkoliv stylu, ale historizující rámová dvířka jí dodávají nadčasový vzhled. Díky jednotné barevnosti spodních i horních skříněk působí rozlehlá sestava v obytném interiéru překvapivě lehce a nenápadně. Především horní skříňky odlehčuje kontext bílé výmalby navazující stěny stropu.Pracovní deska

Porcelánový dřez Domsjo 82 x 64 x 25 cm z IKEA za 4340 Kč

Autor:

Pracovní deska z umělého kamene má nádhernou barvu, která harmonicky doplňuje základní barevné schéma postavené na kontrastní kombinaci tmavé podlahy a bílého vybavení. Něžně teple béžová pracovní deska pomáhá zmírnit relativně vysoký kontrast bílé kuchyně s tabákově hnědou podlahou a vytváří rozměrově významnou plochu ve středním tónu. Identická deska na lince i rozměrném ostrůvku kuchyni opticky sjednocuje a dává jí luxusní vzhled.
Keramický obklad

Židle N°14 od Tonu za 1795 Kč

Autor:

Keramický obklad barevně navazuje na pracovní desku a stejně jako ona zjemňuje kontrast podlahy s kuchyní. Na rozdíl od jednobarevné desky ovšem kuchyni dodává zajímavý detail. Malý formát dlaždic respektuje zvolený lehce rustikální styl, zatímco proměnlivá kresba působí velmi atraktivně a obklad oživuje. Pravidelný rastr spár zjemňuje celkové měřítko kuchyně, která díky němu působí útulněji.
Originální svítidla

Soder - závěsná lampa průměr 30 cm s výkonem 11W úsporka z IKEA za 1290 Kč

Autor:

Dvojice zavěšených lustříků v byzantském stylu osvětluje pracovní plochu ostrůvku. Třetí svítidlo by osvětlilo dřez a oživilo stávající poklidnou symetrickou kompozici. Nečekaně zvolená svítidla jsou dalším příspěvkem do tohoto nekonvenčně řešeného interiéru, který odvážně a s lehkostí kombinuje moderní s tradičním, rustikální s exotickým a výsledkem je inspirativní koktejl, který působí velmi osvěžujícím dojmem.

Komentáře

Načítám komentáře...