PLYNOVÉ VESTAVNÉ DESKY

PLYNOVÉ VESTAVNÉ DESKY

Minule jsme se seznámili s výhodami a nevýhodami sklokeramických vestavných varných desek, dnes se seznámíme s deskami plynovými. Tyto desky v sobě spojují výhody klasických plynových sporáků a vestavných spotřebičů, neobsahují ovšem tolik rozmanitých funkcí jako sklokeramické. Na druhou stranu jejich provoz není tak...

Minule jsme se seznámili s výhodami a nevýhodami sklokeramických vestavných varných desek, dnes se seznámíme s deskami plynovými. Tyto desky v sobě spojují výhody klasických plynových sporáků a vestavných spotřebičů, neobsahují ovšem tolik rozmanitých funkcí jako sklokeramické. Na druhou stranu jejich provoz není tak finančně náročný.

Plynové desky jsou vyráběny buď se samostatným ovládáním na boku, nebo s ovládáním společným i pro elektrickou troubu. Na trhu jsou rovněž k dostání kombinace elektřina/plyn 1+3 nebo 2+2, výhodné například při zapojení na propan-butan.
Trendem poslední doby se staly plynové desky vyrobené místo obvyklého smaltového plechu či nerezu ze sklokeramiky. Jsou odolné, vypadají efektně a nevyžadují mimořádnou údržbu. Pokud se nám však odštípne nějaký kousek, máme podstatně velký problém, než u odražení smaltu.

Design hořáků a stojanů na nádoby se ve světě vrací k masivnímu pojetí, které připomíná staré plynové sporáky nebo vybavení velkých profesionálních kuchyní. U nás mají poslední dobou větší úspěch sklokeramické desky, ale v evropských zemí se navrací trend plynových spotřebičů. Pokud máme tedy plynovou přípojku již zřízenou byla by velká škoda takové výhody nevyužít a přejít k vaření na elektřině. Některé firmy mají v sortimentu tzv. polyvalentní plynové desky – to znamená, že je lze spojit se všemi typy elektrických trub a ovládacích panelů stejné značky. Takže vzhledem k tomuto faktu a stále se vyvíjejícím cenám energií je plyn stále ve výhodě.

Co se týče pořizovací ceny ani ta není vysoká. Cena samotné desky se pohybuje mezi čtyřmi až patnácti tisíci korun.

Komentáře

Načítám komentáře...