KUCHYNĚ A BARVY II.

KUCHYNĚ A BARVY II.

Barevnost v kuchyni prochází módními vlnami stejně tak jako módě podléhá ostatní interiér. Jaká barva bude dominovat naší kuchyni, to určují do značné míry výrobci - designéři kuchyňského nábytku, kuchyňských linek i samostatných modulů, elektrospotřebičů, jídelního nábytku, doplňků i kuchyňských textilií… Do...

Barevnost v kuchyni prochází módními vlnami stejně tak jako módě podléhá ostatní interiér. Jaká barva bude dominovat naší kuchyni, to určují do značné míry výrobci - designéři kuchyňského nábytku, kuchyňských linek i samostatných modulů, elektrospotřebičů, jídelního nábytku, doplňků i kuchyňských textilií…

Do kuchyně studené barvy
V důsledku nynějšího nejmódnějšího odklonu od dřeva a stále více užívané kombinace kov – sklo zaznamenáváme nástup studených tonů, techno vzhledu, vzhledu profesionální kuchyně. Z psychologického hlediska jsou studené barvy do kuchyně vhodné; světlé odstíny studených barev působí svěže, čistě a jasně. Opticky také zvětšují prostor, což v často prostorově limitovaných kuchyních velice uvítáme. Tím, že stěny vyvedené ve studených barvách ustupují do pozadí, dávají vyniknout kuchyňskému nábytku před nimi. A na nábytku se nově uplatňuje místo plastu a dřeva kov – a to v lesklém a matném provedení:

Barva nerezu
Samostatně stojící prvky – moduly - přinesly mimo jiné i materiál (a barvu) nerez. Nejnovější kuchyňské nerez moduly jsou finančně náročné, takže pokud nechceme investovat naráz do celé kuchyně, můžeme si pořídit moduly postupně anebo nechat efekt nerezu vyniknout na menších spotřebičích. Efektní je nerez odsavač par s dekorativním komínkem, ale působivé jsou i sady doplňků – nerez boxy na polici, nerez závěsný program a podobně.

Hliník: matný vzhled – lomené barvy
Hliník se vrací do naší kuchyně! Samozřejmě už ne jako aluminiové lžíce, konvice nebo hrnce. Hliník je hitem jinak. Vrací se nečekaným způsobem, a to jako dekorační prvek. Matný hliník nahrazuje v nejnovějších kreacích renomovaných výrobců lesklý chróm na spotřebičích i na čelních plochách skříněk. Hliník dovoluje efektní a nečekané kombinace – třeba s matnými prosvícenými skly horních skříněk nebo skleníků. To navozuje jemný vzhled, jakoby zapudrované barvy. Barva vanilky na kuchyňském nábytku plus hliník barevně vyvolávají reminiscence na staré kuchyně z 20. až 40. let. Zajímavá je kombinace hliníku a třešňového dřeva. Nečekaně dobře působí i khaki kuchyňské skříňky s hliníkovými úchytkami, madly a různými doplňky.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...