MALÁ RADOST NA VÍKEND

Udělejme si přes víkend revizi v kuchyni něco málo na ni vylepšeme. Udělejme si nejprve výlet do vlastní kuchyně a zkusme se na ni na chvíli podívat cizíma očima. Potom si můžeme udělat pro změnu výlet do specializovaných obchodů nebo se dívat jen tak pro inspiraci do výkladních skříní a nasbírat nějaké nápady...

Udělejme si přes víkend revizi v kuchyni něco málo na ni vylepšeme. Udělejme si nejprve výlet do vlastní kuchyně a zkusme se na ni na chvíli podívat cizíma očima. Potom si můžeme udělat pro změnu výlet do specializovaných obchodů nebo se dívat jen tak pro inspiraci do výkladních skříní a nasbírat nějaké nápady.

Námětů je nepřeberně: můžeme koupit digestoř a nedělní oběd už můžeme vařit v nesrovnatelně lepších a příjemnějších podmínkách. Nebo proč nekoupit na starou kuchyňskou linku a chladničku speciální tapety a radikálně nezměnit barevný ráz naší kuchyně?

Pro rekonvalescenty
Kdo měl chřipku, nebude samozřejmě dělat nic. Neprohloupí ale, když se postará o přísun vitamínů. Nakoupíme kytice petrželky, papriku, česnek, křen a další zaručené životabudiče. Už touto dobou můžeme založit zahrádku na kuchyňském parapetu a do misek a do truhlíků nasít semínka řeřichy, do hrnku pažitku. Nakoupíme také hromadu ovoce, citrusů a možná se nám na ně zalíbí i pěkná originální mísa třeba
v kombinaci dřevo a nerez .

Pro unavené
Nedělejte také nic zvláštního. Vyrazte do města a kupte něco krásného a nepřehlédnutelného třeba na stůl. Kuchyni může přímo rozsvítit dobře vybraný ubrus a na něm třeba hrnkový hyacint nebo řezané květiny.
Pro dobrou náladu můžeme koupit sadu žlutobílých prostírek a polštářků na židle ve stejné barvě; k tomu velké jasně žluté čtvrtlitrové hrníčky. A navíc ručně malované zelenomodré talíře. Nedělní snídaně pak bude veselá a skoro jarní.

Užitečné maličkosti
Bez velké námahy a velkých výdajů si můžeme uspořádat a zpřehlednit pracovní plochy. Radost totiž míváme, když je ihned po ruce to, co obvykle nemůžeme najít – a v kuchyni to platí dvojnásob, protože tady navazuje při práci na sebe neuvěřitelná řada úkonů (zkuste to někdy spočítat) a tak když dojde jedna ingredience nebo se ztratí nějaký nástroj či rozbije spotřebič, celá práce je zablokovaná.

Například kuchyňský drátěný program doplníme o další praktickou část. Koupíme nové úchytky, háčky, novou poličku, nové krabice a kontejnery a všechno, co nám usnadní práci. Nebo můžeme koupit sadu kvalitních nožů a staré vyhodit nebo je vzít na chatu a řezat s nimi na jaře salát. Pokud kvalitní nože už máme, můžeme na jejich uchovávání koupit elegantní držák - blok z dřevěného masivu.

Pro lepší pocit
Novou atmosféru v kuchyni a jídelně vyčarujeme novými závěsy a záclonami. Víkend je jako dělaný pro podobný typ nákupů, na které potřebujeme trochu času a soustředění. Nákup nových utěrek nás nemusí stát moc přemýšlení, ale radost udělají také.

Pokud se nám nechce dělat nic, uvařme si alespoň něco hodně dobrého. Můžeme si i srovnat kuchařské recepty a projít kuchařské knihy a s předstihem si vymyslet nějaké zajímavé menu na nadcházející svátek zamilovaných – sv. Valentýna. Anebo jej můžeme už s předstihem kulinářsky oslavit.

Udělejme přes víkend v kuchyni zkrátka jenom tolik, abychom si zároveň odpočinuli i něco málo v kuchyni vylepšili - tak, aby nový týden začínal co nejlépe a byl co nejpříjemnější.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...