Tipy na aktuální vzhled kuchyně

Tipy na aktuální vzhled kuchyně

Jaro za dveřmi a jak nám do kuchyně stále více nakukuje sluníčko, stále zřetelněji je nám jasné, že by něco potřebovala - nějaké dotažení a oživení. Máme celkem funkční a vzhledově ještě ucházející kuchyni, ale chybí jí šmrnc, švih, sjednocení nějakým zajímavým prvkem nebo změna celkového barevného ladění. Pokud...

Jaro za dveřmi a jak nám do kuchyně stále více nakukuje sluníčko, stále zřetelněji je nám jasné, že by něco potřebovala - nějaké dotažení a oživení.

Máme celkem funkční a vzhledově ještě ucházející kuchyni, ale chybí jí šmrnc, švih, sjednocení nějakým zajímavým prvkem nebo změna celkového barevného ladění.

Pokud tedy nemáte na jaro naplánovanou velkou kuchyňskou rekonstrukci, případně koupi kompletně celé kuchyně, přinášíme právě pro vás několik tipů, jak bez velkých nákladů a pomalu vylepšit vzhled své kuchyně s využitím nově nastupujících trendů. Pokud to budeme dělat postupně a s rozmyslem, můžeme dobře sledovat proměnu interiéru a průběžně leccos korigovat.

Trik s doplňky
Odšroubujeme stará madla, dřevěné knoflíky z 80.let, plastová nenápaditá držátka kuchyňských skříněk a nakoupíme velké a výrazné (a mimochodem velmi praktické, protože se mnohem lépe dají uchopit) nerezové nebo ještě módnější hliníkové úchytky. Vybavíme jimi horní i spodní skříňky a připevníme je i na velký dřevěný servírovací tác, dveře do spíže, vysouvací kontejnery na lahve a třeba najdeme i další uplatnění. (V obchodech ostatně často zjistíme, že některé kusy nábytku jsou notně předražené. Vidíme, že na nich není nic nového, nápaditého, tvarově převratného, ale že na první pohled upoutají pouze velkými a nápadnými úchytkami.)

Uvolníme horní skříňky
Trendem jsou otevřené skříňky. Dosáhneme toho většinou jednoduchým vysazením dvířek některých horních skříněk. Chceme-li mít všechny skříňky uzavřené, koupíme nebo necháme vyrobit dvířka s pískovaným sklem. Nezapomeneme také na vnitřní prosvětlení skříněk.

Kovová digestoř s komínkem
Dnes už to není vůbec velká investice, zato celou kuchyni dokonale pozvedne. V zahraničí se využívají digestoře dokonalého designu dokonce jako dominantní prvek celé kuchyně. S digestoří bude harmonovat nejrůznější kovové a drátěné poličky, nápadné velké kovové věšáky a další doplňky jako nerez podložky pod hrnce a mísy na ovoce.

Světlé dřevo a proutí
Aktuální je stále světlé dřevo upravené pouze speciálním voskem nebo ošetřené olejem chránící povrch a vylepšující vzhled. Takové skříňky potom dobře vyniknou v kombinaci s dalším přírodním materiálem – vrbovým proutím. V otevřených skříňkách nebo na policích určitě využijeme proutěných zásuvek a čtvercových i obdélníkových košů všech možných velikostí.

Renovujeme servírovací stolek
Na starší stolek připevníme módní kolečka. Jeho horní desku můžeme také nahradit zajímavým velkým servírovacím tácem.

Triky s barvami
Opět vyjdeme z nově koupených úchytek ke skříňkám. Tentokrát je vybereme v pastelové barvě a následně vymalujeme stěny kuchyně přesně v barevném tónu úchytek. A stejnou barvu - o tón tmavší použijeme na textilie – ubrusy, ubrousky, prostírání, rolety nebo závěsy.

Otapetujeme všechny kuchyňské skříňky jednou barvou. Stejnou - o tón světlejší - použijeme na stěny, případně i na dveře. Tapetovat speciální fólií můžeme i starší chladničku. Kombinujeme s bílými poličkami a bílými okenními rámy. Ideální jsou k tomu bílé skleněné zasouvací dveře z kuchyně do jídelny nebo pokoje.

Osvětlení
Celou kuchyni můžeme jako mávnutím proutku zcela změnit pouhou změnou osvětlení nebo přidáním jednotlivých zdrojů světla. K nerez digestoři a kovovým doplňkům, závěsným programům a podobně budou ladit malé halogenové lampičky umístěné na kolejničkách pod stropem.

- ag -

Komentáře

Načítám komentáře...