Jaké ubrusy prostřeme na letní zahradě

Jaké ubrusy prostřeme na letní zahradě

Dnes, před dalším víkendem, se vracíme do letní kuchyně na zahradě nebo na terase ke grilu a k víkendově prostřenému stolu. Podívejme se, jaké nové a progresivní textilie můžeme vybrat na ubrusy, které používáme pod širým nebem. V přírodě se vyvarujeme mačkavých, špinivých a vůbec choulostivých materiálů a textilií....

Dnes, před dalším víkendem, se vracíme do letní kuchyně na zahradě nebo na terase
ke grilu a k víkendově prostřenému stolu. Podívejme se, jaké nové a progresivní textilie můžeme vybrat na ubrusy, které používáme pod širým nebem.

V přírodě se vyvarujeme mačkavých, špinivých a vůbec choulostivých materiálů a textilií. Také nejsou nejvhodnější ubrusy příliš tenké, které nám při každé příležitosti shrnuje nebo odnáší i lehký vánek. Neznamená to však, že venku musíme zůstat úplně bez ubrusu nebo vystačit s obligátními a ne příliš nápaditými ubrusy pogumovanými. Dnes máme daleko více možností vybírat si v materiálech a dotáhnout harmonický vzhled zahradní tabule k dokonalosti. Vždyť ke slovování hezky prostřený stůl patří.

Akrylový povrch ubrus ochrání
Ubrus na zahradu by měl být alespoň částečně omyvatelný, z materiálu, který se dobře udržuje, dá se jednoduše vyprat a je (vzhledem k tomu, že stůl bývá vystaven letnímu slunci) stálobarevný, odolává UV záření.

První velkou skupinou ubrusů jsou ty, které mají ochrannou vrstvu akrylovou. Mají ochranný povrch, proto jsou běžně omyvatelné, jen občas je můžeme vyprat a po rubu lehce vyžehlit.

Teflon nejen na pánvích, ale i na ubrusech nové generace
Teflonové povrchy textilií jsou druhou z možností, mezi kterými můžeme vybírat. Textilie teflonem potažená není tuhá, jak jsme zvyklí u ubrusů pogumovaných, ale přirozeně měkká. Rozdíl mezi obyčejným ubrusem je však velký – ubrus s teflonovým povlakem můžeme sice normálně prát, ale na stole se nesmáčí – kapky čaje nebo vody stékají, a ubrus běžně přetřeme houbou a loužičky vysušíme utěrkou. Tyto praktické textilie najdeme v obchodem pod obchodním názvem Sol-pal.

Oba typy textilií jsou tak splývavé, jak ubrusy mají být, měkké a poddajné, ne tuhé jako bývaly dříve levné ubrusy plastové nebo pogumované. V obchodech je najdeme v mnoha barevných variantách a nejrůznějších vzorech – módní jsou třeba jemně zapudrované barvy a vzory vzhledu „Provence“. Koupit můžeme hotové ubrusy čtvercové, obdélníkové i kulaté, nebo si přesně na míru vybereme metráž.

Důležité je, že se nyní spojují dvě hlavní a sympatické vlastnosti ubrusů - na jedné straně jemnost a splývavost - a na straně druhé nesmáčivost, voděodolnost. Nejen že je příjemné jednoduše setřít převržený nápoj, ale nepromokavý povrch oceníme na terase nebo zahradě třeba v případě, kdy ubrus během letní přeháňky zapomeneme na stole…

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...