Kde máme domácí bar?

Kde máme domácí bar?

V našem pátečním putování po domácích barech a zajímavých receptech na míchané nápoje se dnes zamyslíme nad tím, kde vlastně se v bytě takový bar nachází. Nejdříve – aby nedošlo ke zmatení pojmů – máme na mysli místo, kde se skladují lahve a příslušenství na přípravu míchaných nápojů – nikoliv barový pult. Barem se...

V našem pátečním putování po domácích barech a zajímavých receptech na míchané nápoje se dnes zamyslíme nad tím, kde vlastně se v bytě takový bar nachází. Nejdříve – aby nedošlo ke zmatení pojmů – máme na mysli místo, kde se skladují lahve a příslušenství na přípravu míchaných nápojů – nikoliv barový pult.

Barem se totiž dnes (pokud jde o domácí kuchyni) skoro jednoznačně myslí barový pult, který se v našich kuchyních během posledních let velmi rozmohl a dokonale se s nimi sžil. Každý výrobce nabízí několik kuchyňských sestav s barovým pultem, bar si můžeme koupit i samostatně. Může být samostatně stojící nebo jako součást kuchyňské linky, jednostranně fixovaný do stropu a podobně. Na barovém pultu tedy nápoje konzumujeme, ale kde vlastně máme zásobu nápojů nezbytných k přípravě koktajlů? To se velmi různí. Na to, kde se lahve skladují, výrobci už takový důraz zdá se nekladou. Dříve ovšem a v jiných zemích dodnes, bylo uchovávání a také nezbytné náležité více či méně okázalé vystavování domácích tekutých zásob velmi důležité.

U nás najdeme domácí bar nebo něco na ten způsob jak v jídelně, jídelním koutě, tak i v obývacím pokoji i kuchyni. Jsou součástí starých sekretářů, mohou to být ale i mobilní skříňky na nožkách a kolečkách…

Opravdový moderní domácí bar můžeme dnes koupit spíše za velké peníze jako lahůdkový designérský solitér ve studiích nabízejících exkluzivní nábytek. Nalezneme ho mezi různými komodami a skříňkami. Takový domácí bar už nepotřebuje mnoho doplňků – důraz je nutno jenom klást na jeho sousedství - jako je stylově korespondující osvětlení a vhodné sezení, sousedství dalších prvků jako jsou krbová kamna, krb a podobně. Nejvhodnější místo k rozjímaní nad sklenkou a tudíž i k umístění baru bývá nejklidnější kout obývacího pokoje, na dosah pohodlného křesla-ušáku a v dosahu krbových plamenů.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...