Další zásady filozofie Feng šuej v kuchyni

Se starou čínskou filozofií Feng šuej se seznamujeme čím dál více a podrobněji. Na pultech knihkupectví leží celá řada publikací zabývajících se tím, jak vytvořit harmonické a pozitivní prostředí u nás doma. Můžeme si vybrat, zda se chceme věnovat z pohledu této filozofie zařizování domu, bytu, kuchyni, domácí...

Se starou čínskou filozofií Feng šuej se seznamujeme čím dál více a podrobněji. Na pultech knihkupectví leží celá řada publikací zabývajících se tím, jak vytvořit harmonické a pozitivní prostředí u nás doma. Můžeme si vybrat, zda se chceme věnovat z pohledu této filozofie zařizování domu, bytu, kuchyni, domácí kanceláři nebo zahradě. Existují i publikace, které tohle všechno spojují a dovolují alespoň trochu uceleně nahlédnou do složitých zákonů feng šuej.

Zatímco podle evropských ergonomů, bytových architektů a dalších interiérových odborníků (například psychologů zabývajícími se vlivem barev na duševní procesy člověka) – máme jednoznačná doporučení, jakou barvu užít v kuchyni, podle filozofie Feng šuej to tak jednoduché není. U nás se například doporučuje použít v kuchyni například žlutou či zelenou, což přinese určitý efekt. Například zklidnění, ale i svěžest, harmonii a chuť k jídlu.

Feng šuej rozeznává složitější výběr barev. Jejich působení určuje podle podle světových stran, na kterou je kuchyně orientována. Zcela jiná jsou tak doporučení výběru barev v kuchyni otočené na sever, severovýchod, jihovýchod a na další strany. Podle nuancí v orientaci se mění toky energie a barvy pak napomáhají jejímu volnému proudění či naopak stagnaci a městnání. Navíc feng šuej nabízí celou řadu fíglů, jak kuchyňské zóny optimalizovat, pokud máme kuchyni otočenou ne právě ideálním směrem.

Rozhodně stojí za to se alespoň se základy feng šuej seznámit. Dá nám řadu podnětů a námětů k zamyšlení, a nutí nás uvědomit si řadu prostých faktů, nad kterými běžně nepřemýšlíme. A i třeba obyčejné pravidelné vynášení odpadků a probírání obsahu chladničky vidí v jiném světle; pokud jsme v tomto směru líní, zase si údajně blokujeme životodárnou energii v samém srdci domova – ve své kuchyni. Vždyť zásadním principem podle feng šuej je - co se týká kuchyně - sucho, čisto a uklizeno.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...