Další změny u mikrovlnné trouby

Změn a novinek u mikrovlnných trub je tolik, že dnes opět postihneme jenom jejich malou část. Technický pokrok u tohoto segmentu jde rychle kupředu a svou mikrovlnku „na míru“ si může dnes vybrat každý – od minimikrovlnky pro jednu osobu určené většinou jen k rozmrazování a ohřívání – až po velkou rodinnou troubu s...

Změn a novinek u mikrovlnných trub je tolik, že dnes opět postihneme jenom jejich malou část. Technický pokrok u tohoto segmentu jde rychle kupředu a svou mikrovlnku „na míru“ si může dnes vybrat každý – od minimikrovlnky pro jednu osobu určené většinou jen k rozmrazování a ohřívání – až po velkou rodinnou troubu s mnoha funkcemi, kombinovanou s novými typy grilů i horkovzdušnou troubou.

Jedním z vylepšení je tzv. dvojitá emise vln, kterou u návodu k troubě najdeme pod označením DES nebo C.R.S. Podstatou je, že vlny už vcházejí do trouby ze dvou míst a navíc se jejich účinnost násobí mnohonásobným odrazem od stěn, dna a dvířek. Účinkem rozptýlení mikrovln po celé ploše talíře a v celém prostoru trouby se dosahuje lepšího využití energie, rychlejšího a rovnoměrného ohřevu.

Dalším trendem ve vývoji mikrovlnné trouby je její rostoucí inteligence. Mikroprocesory pracují za nás a přebírají naši práci, rozhodování, volby programů i průběžnou kontrolu. Při rozmrazování či zvolení programu vaření či pečení trouba zváží vloženou potravinu, zkontroluje vlhkost pokrmu a vyhodnotí optimální program. Délku rozmrazování a intenzitu mikrovln dále průběžně reguluje, takže se nic nevysuší, nepřipálí nebo naopak nedopeče.

A teď pro představu: co všechno můžeme mít za 15-20 tisíc korun, tedy pokud si koupíme poměrně hodně drahou mikrovlnku? Ti, kdo jsou zvyklí na starou jednoduchou troubu, popisu všech funkcí, kterými jsou dnešní přístroje nabité, někdy stěží bez konzultace rozumí. Jako první možná narazíme na zkratky DES nebo C.R.S. – což už ale víme, že znamená dvojitou emisi vln. Samozřejmostí je v této cenové relaci kombinace ohřevů: mikrovlnný ohřev + gril + horkovzdušný ohřev. Elektronický ovládací panel skrývá mnoho tlačítek – kromě mikrovlnného ohřevu, grilování a horkovzdušného ohřevu také další: funkci superrychlého rozmrazování najdeme pod názvem „Jet Defrost“, „Crisp“ znamená automatické pečení, o které se nemusíme starat, protože trouba vše zařídí sama podle hmotnosti a typu potravin. Termín „Jet Start“ naznačuje tryskové zapnutí. Na výběr máme až 8 nastavitelných úrovní výkonu a k dispozici časový spínač až na 90 minut. Na panelu jsou také hodiny.

Součástí trouby je dále dětská pojistka, velký otočný talíř o průměru nejméně 35 cm, dodatečný stojan na druhý talíř a grilovací mřížka.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...