Tipy na vánoční výzdobu

Tipy na vánoční výzdobu

Voňavé ovoce - vždycky vděčná, voňavá a rychle hotová vánoční výzdoba je ovoce s aromatickým hřebíčkem. Malý pomeranč, jablko nebo citrón ovážeme stužkou, na jedné straně vytvoříme mašli, na druhé necháme delší stužku na pověšení. Potom do volných míst ovoce zapícháme kousky hřebíčku. Zavěsíme na dveře, na stěnu s...

Voňavé ovoce - vždycky vděčná, voňavá a rychle hotová vánoční výzdoba je ovoce s aromatickým hřebíčkem. Malý pomeranč, jablko nebo citrón ovážeme stužkou, na jedné straně vytvoříme mašli, na druhé necháme delší stužku na pověšení. Potom do volných míst ovoce zapícháme kousky hřebíčku. Zavěsíme na dveře, na stěnu s jedlovou větví, nebo jen tak položíme do mísy na stůl.

Zasněžené domečky
Půvabnou svítící vesničku vyrobíme také jednoduše. Ze čtvrtky vystřihneme jednoduchý obrys domku - uděláme jich několik a každý jiný; lišit se budou jen tvarem střechy. V domku vystřihneme okénko a zespod ho podlepíme průhledným papírem. Dolní část (asi 2 cm) domku přilepíme k hraně nízké krabičky, ve které bude stát malá svíčka – nejlépe ta do aromatické lampičky. Může to být ale také krabička od zápalek (její širší strana bude stejně široká jako šířka domečku). Do krabičky dáme svíčku – její plamen má být tak vysoko jako je okénko, kterým bude prosvítat. Nejhezčí je vesnička se svítícími okénky vyvedená jen ve dvou barvách – bílé a světle modré, která dělá dojem zasněžených domků. Kolem domků položíme malé jedlové větvičky.

Háčkované hvězdičky
S pomocí tenčího háčku a perlové sněhobílé nebo krémové bavlnky rychle zvládneme uháčkovat něžné hvězdičky, které budou mít punc domácích ručních prací. Hvězdičky po dohotovení napneme a silně naškrobíme. Potom je můžeme zavěsit – do oken, na lustr spolu s větví jmelí, ve váze mohou splývat na šňůrkách z větviček jedle, na stromečku budou kontrastovat s temnou zelení jedlových nebo smrkových větví.

Veselé miniponorky
O něco pracnější budou malinké pletené ponožky. Viset mohou opět na větvích nebo malém stromečku umístěném na vánočním stole. Nejhezčí jsou ponožky různě proužkované, mezi barvami by neměla chybět červená; ponožky doplníme na stromečku malými červenými mašličkami, případně malými jablíčky.

Nevšední kytice
Zajímavou kytici vytvoříme z přírodního terakotového květináče převázaného slámou. Do květináče zasuneme vázičku s frézií či malý květináček s minirůží nebo bramboříkem; kolem do většího květináče naaranžujeme jedlové větvičky, listy mahonie a podobně. Jas a lesk celé kytici dodá jemná stříbrná stužka.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...