Dětský předvánoční bar

Dnes si probereme nápoje z domácího nealkoholického baru. Možná přitom poznáme, že lihuprosté koktajly a další nápoje vhodné pro děti nejsou vůbec špatné a mohou zaujmout i nás. Naopak – teď na konci roku, kdy je obecně hodně lákadel v podobě alkoholu, nám mohou přijít vhod. Ovocné, mléčné a jogurtové nápoje také na...

Dnes si probereme nápoje z domácího nealkoholického baru. Možná přitom poznáme, že lihuprosté koktajly a další nápoje vhodné pro děti nejsou vůbec špatné a mohou zaujmout i nás. Naopak – teď na konci roku, kdy je obecně hodně lákadel v podobě alkoholu, nám mohou přijít vhod. Ovocné, mléčné a jogurtové nápoje také na chvíli dají zapomenout dětem na sladkosti. Skoro každý alkoholický koktajl má svou lihuprostou verzi, takže naší fantazii se meze nekladou – nealko koktajlu pak jen budeme říkat moktajl.

Banánový koktajl
Do mixéru dáme banán, 10 dkg ananasu, 1/8 smetany nebo mléka a lžičkou cukru. Mixujeme minutu a přelijeme do vysoké sklenice.

Meruňkový drink
6 kompotovaných meruněk dáme do mixéru spolu s 1/8 mléka a 4 cl cukrového sirupu (můžeme nahradit lžící moučkového cukru rozmíchaného v troše vody). Přidáme ještě šťávu z jednoho citrónu a malý bílý jogurt (125 g). Po minutě mixování můžeme přihodit led a rozmixovat ho. Podáváme ve vysoké sklence, jako ozdobu použijeme půlku meruňky.

Rajčatový koktajl
V míchací sklenici promísíme 3 cl rajčatové šťávy, lžičku citrónové šťávy, pár kapek worcesterové omáčky. Podle chuti opatrně osladíme a nalijeme do koktajlové sklenky, nejlépe přes jemné sítko.

Dětský punč
Do vysoké sklenky dáme vanilkovou zmrzlinu (asi do půlky), a přilijeme 4 cl malinové šťávy a 4 cl smetany. Zdobíme malinami. Jahodový punč vytvoříme obdobně z jahodové zmrzliny a jahodové šťávy. Přelít se může ještě mandlovým sirupem.

Kokosové mléko
Horký nápoj pro malé i velké. Do vysoké silnější sklenice nalijeme 3 cl kokosového sirupu, 1 cl čokoládového sirupu a dolijeme horkým mlékem.

Pomerančové jogurtové mléko
150 g jogurtu smícháme se šťávou z jednoho pomeranče, medem (podle chuti) a osminkou litru ledového mléka. Dobře rozmícháme a podáváme ve vyšších sklenicích. Zdobíme pomerančovým plátkem. Místo medu můžeme dát moučkový cukr rozpuštěný v mléce.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...