Strojek na mletí potravin Diana

Strojek na mletí potravin  Diana

Podle Řeznicko-uzenářských novin se roční spotřeba masa na jednoho obyvatele v České republice pohybuje něco málo nad 80 kg. Masný jídelníček, kromě různých druhů pečení, smaženého nebo vařeného masa, obohacují přerůzné masné výrobky. "Ze všech zákusků mám nejraději karbenátky", říkávají muži s oblibou. Hospodyňky...

Podle Řeznicko-uzenářských novin se roční spotřeba masa na jednoho obyvatele v České republice pohybuje něco málo nad 80 kg. Masný jídelníček, kromě různých druhů pečení, smaženého nebo vařeného masa, obohacují přerůzné masné výrobky. "Ze všech zákusků mám nejraději karbenátky", říkávají muži s oblibou. Hospodyňky namítnou, vždyť je to tak pracná záležitost. Díky univerzálnímu elektrickému strojku na mletí potravinových produktů od firmy Zelmer, je opak pravdou. Nejen to. Strojek pomele cokoliv, díky přídavnému nástavci se struhadly nastrouhá i zeleninu, ovoce, sýr a ořechy.

Nová verze strojku
Strojek zaujme na první pohled svými ladnými, oblými a moderními tvary. Na český trh je dodáván v bílém a krémovém barevném provedení. Zajímavé však jsou i jeho technické parametry. Průměr mlecí komory masomlýnku je 50 mm. Pohonná jednotka je vybavena motorkem s příkonem 250 W a elektronickou pojistkou proti jeho přehřátí. Oproti předchozímu typu se podařilo při zvýšeném příkonu motoru snížit hmotnost strojku na 3 kg a hlučnost o celou jednu pětinu. Proti zablokování nožů je strojek zajištěn plastovou spojkou, spojující hřídel motorku s kovovým šnekem.

Mletí masa a jiných potravinových produktů
Strojek Diana je přizpůsoben ke mletí masa. Součástí vybavení jsou sítka s otvory o průměru 4 a 8 mm pro jemné a hrubší mletí. Mlýnek umí pomlít i vařený mák. Ke mletí máku se používá sítko s otvory o průměru 2,5 mm.

Řeznický nástavec
Díky řeznickému nástavci dokážete připravit hostinu jako o posvícení. Jitrničky, jelítka, klobásky - nic nechutná víc, jako ty vlastnoručně vyrobené.

Přídavný nástavec se struhadly
Univerzální strojek si však umí poradit nejen s masnými výrobky. K pohonné jednotce lze připojit přídavný nástavec se čtyřmi výměnnými válci. Podle potřeby použijete struhadlo s jemnými drápky, nebo struhadlo s hrubými drápky, která nastrouhají na jemná nebo silnější vlákna tvrdý sýr, mrkev, celer nebo vařenou červenou řepu. Třetí struhadlo je určeno ke krájení zeleniny na plátky, včetně brambor, okurek nebo cibule. Čtvrté struhadlo je určeno ke tření brambor, řepy, mrkve a ovoce. Poradí si rovněž s ořechy nebo tvrdými rohlíky na strouhanku.

Je tedy jasné, že mlecí strojek Diana uspokojí masové gurmány, ale i příznivce zeleninové stravy. Při tom vyžaduje jen velmi jednoduchou obsluhu a údržbu. Stejně jednoduchá je montáž jednotlivých nástavců na pohonnou jednotku.

-Zelemer-

Komentáře

Načítám komentáře...