Netypický stůl s různým použitím

Mezi zajímavým a netuctovým kuchyňským nábytkem nás zaujal jeden kus velmi jednoduchý a velmi efektní, se širokými možnostmi využití. Je to obyčejný vysoký dřevěný stůl, který je ale velmi úzký, velmi vysoký a velmi dlouhý - něco mezi barem, stolem a policí. Masivní dřevěná stolní deska je dlouhá 170 cm, široká...

Mezi zajímavým a netuctovým kuchyňským nábytkem nás zaujal jeden kus velmi jednoduchý a velmi efektní, se širokými možnostmi využití. Je to obyčejný vysoký dřevěný stůl, který je ale velmi úzký, velmi vysoký a velmi dlouhý - něco mezi barem, stolem a policí.

Masivní dřevěná stolní deska je dlouhá 170 cm, široká pouhých 45 cm, stůl je pak vysoký celých 88 cm. Protože stůl je vyrobený z neupraveného smrkového dřeva, povrch si můžeme dotvořit podle svého – natřít je možno včelím voskem, lakem,
olejem nebo barevným mořidlem.

Netypický stůl se dá použít jakkoliv a kdekoliv, není nic lehčího než jej přemístit, kam právě potřebujeme. Umístíme-li jej do prostoru a přidáme židle – vznikne barový pult. Přisuneme-li jej ke stěně, máme velmi úsporný stůl pro čtyři lidi vedle sebe. Se svou délkou a dvěma patry (druhá deska je ve výšce asi 30 cm od země) může sloužit ale také jako dekorativní a otevřená police na nádobí. Vylepšit ji můžeme v tom případě ještě instalací dlouhé kovové tyče pod horní deskou; na ní pak můžeme zavěšovat na háčky pečicí formy, pánve a podobně.

Pokud stůl budeme používat jako pracovní pult, můžeme pod ním lehce vytvořit ještě mobilní patro, když pod něj zasuneme o něco širší nízký stolek na kolečkách, který bude podle potřeby pojíždět pod vrchní deskou.

V obchodě jsme vyzkoušeli, že se u stolu příjemně stojí (a pravděpodobně také pracuje), jeho výška nás totiž nenutí příliš sklánět hlavu a můžeme se o něj pohodlně opřít. U stolu se ale také dobře sedí, pokud jej doplníme třeba dřevěnými otáčecími stoličkami s kulatým sedákem a na třech nohách (typ pianová stolička). Ty jsou velmi stabilní, lehké, rovněž ze světlého dřeva. Jejich předností je rychlá výšková nastavitelnost – každý stolovník si upraví výšku podle sebe.

Stůl a stoličky můžeme dobře barevně sjednotit mořidlem – pohrát si můžeme s barvami, kdy stůl a jedna stolička může být v jedné barvě a zbývající stoličky odlišné.

Jídelní kout pak zajímavě dotáhneme, když nad stůl na stěnu umístíme obrázky s rámečky ze světlého dřeva, které namoříme v odpovídajících barvách.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...