Vysoké skříňky – účelné a variabilní

Vysoké skříňky – účelné a variabilní

I když jinak všechno dokonale vychází, jen nám trochu „přebývají“ právě okna, nad kterými by přece měly podle zažitých pravidel viset právě horní skříňky. Ale potřebujeme je nezbytně? Možná ne - nehledě na to, že většina nádobí se dnes stěhuje dolů do objemných zásuvek, horní skříňky jsou často spíše součástí...


I když jinak všechno dokonale vychází, jen nám trochu „přebývají“ právě okna, nad kterými by přece měly podle zažitých pravidel viset právě horní skříňky. Ale potřebujeme je nezbytně?

Možná ne - nehledě na to, že většina nádobí se dnes stěhuje dolů do objemných zásuvek, horní skříňky jsou často spíše součástí celkového designu kuchyně než nezbytným úložným prostorem – mají efektní vyklápění, působivé nasvícení skel, ale uvnitř je jen pár hrnečků….

Bez horních skříněk se tak často můžeme obejít, zejména když je mohou nahradit vysoké skříňky. Můžeme se těšit volným výhledem z okna a stěnu protilehlou oknům pojmout jako kompaktní hmotu – za zavřenými dvířky vysokých skříněk se budou skrývat střídavě spotřebiče a police s nádobím a potravinami. Předpokladem je tedy kuchyně do L; v každém případě průchod mezi skříňovou stěnou a pracovní plochou musí být dostatečně široký, aby se všechno dalo pohodlně otevírat.

Skříňky bývají 40 nebo 60 cm široké a vysoké od 190 až třeba do 230 cm. Dají se koupit samostatně a můžeme je různě kombinovat. Jedna bude určená na nádobí či potraviny, v takovém případě vybereme raději vysouvací než klasicky otevírací dvířka.

Do vysoké 60 cm široké skříňky zabudujeme chladničku s mrazničkou, nad nimi ještě zbývá ve skříňce prostor na různé předměty. Pokud nechceme chladničku vestavěnou, alespoň nad ní koupíme speciální skříňku - bývá vysoká 35 až 55 cm.

Další vysoká skříňka bude obsahovat zabudovanou troubu, nad ní mikrovlnnou troubou, dole zbude místo na pečicí plechy, nad mikrovlnnou troubou je ještě místo třeba na talíře.

Ve skříňkách umístěných na pouhých 1,60 metru tak máme skoro všechny spotřebiče a ještě spoustu úložné plochy; pod oknem jen dřez, myčka a varný panel - tedy všechno, co výškou nepřesahuje metr.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...