Pohoštění ve stylu suši

Pohoštění ve stylu suši

K výrobě suši potřebujeme vařenou rýži podle receptu z minulého článku, různé náplně (ryby, maso, houby, zeleninu) a přísady jako křen, strouhaný nebo marinovaný zázvor, sojovou omáčku několika druhů (sladkou, černou, pikantní…)Z připravené rýže budeme tvořit ručně různé ochucené válečky, placičky a jiné tvary.ososové...

K výrobě suši potřebujeme vařenou rýži podle receptu z minulého článku, různé náplně (ryby, maso, houby, zeleninu) a přísady jako křen, strouhaný nebo marinovaný zázvor, sojovou omáčku několika druhů (sladkou, černou, pikantní…)
Z připravené rýže budeme tvořit ručně různé ochucené válečky, placičky a jiné tvary.

Lososové válečky

Jiné tvary…

Jiné náplně…
Náplň rýžových válečků měníme podle fantazie: vedle uzených ryb (Japonci dávají rybu syrovou) to může být také marinovaná nebo okořeněná vařená zelenina, kořeněné kousky masa, maso s houbami, plody moře. Kousky ryb, krevety či maso ale také můžeme na rýžovou placičku jen položit a potom podle chuti posypat.


Při konzumaci suši dbáme na stylové servírování. Nezbytná je spousta malých talířů a talířků, mističek na omáčky a saláty. Poblíž stolu umístíme uklidňující prvky – mohou to být kameny a jiné přírodniny, aranžované květiny ve stylu ikebana, pokojové bonsaje, květináče elegantních jednoduchých tvarů v cihlové nebo černé barvě. Jídelní kout oddělíme a zklidníme stylovým paravánem ze dřeva, bambusu nebo rýžového papíru.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...